(Austin’e Giden Yol) Yarışması

2012 motor sporları sezonu son yıllardaki en heyecanlı sezonlardan biri olurken Mobil 1, yarış tutkunlarına heyecanı yerinde yaşamaları için eşine az rastlanır bir fırsat veriyor: Austin, Teksas 2012 Amerika Grand Prix’sine Vodafone McLaren Mercedes takımıyla birlikte katılma şansı.

http://www.mobil1.com.tr/mobil-1-performans-raporu/racing-academy-game.aspx adresinde ücretsiz oynanabilen Mobil 1 Road to Austin yarışması, oyuncuların sürüş becerilerini ve motorsporları bilgisini sınıyor. Motorsporuları tutkunları, yarışmayı kazanmak için Avrupa’da Eyfel Kulesi, Brandenburg Kapısı ve Pisa Kulesi gibi ünlü anıtlardan geçip Austin’de tamamlanan bir güzergahta zamana karşı yarışıyorlar.

Oyunculara Grand Prix yarışları ve Mobil 1 hakkındaki bilgilerini sınayan çoktan seçmeli soruların sorulduğu yarışmada verilen her doğru cevapla toplam sürelerinden 15 saniye düşülüyor. Oyuncular pistin sonuna ulaştıklarında bilgilerini girip, skorlarını kayıt edebiliyor veya sürelerini geliştirmek ve kazanma şanslarını arttırmak için başa dönüp yeniden yarışabiliyor.

Yarışmacılar dilerlerse Road to Austin yarışmasının temelini oluşturan Mobil 1 Racing Academy oyununu da oynayabiliyor. Bu oyunda Lewis Hamilton ve NASCAR sürücüsü Tony Stewart’ın kariyerlerini izleyerek, karting ve minik otomobiller (midget car) gibi farklı yarış serilerinde yarışabiliyorlar.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.