Bom’un genç pilotu Kaan Önder formula Bmw testinde

Kaan Önder genç yaşta başladığı ve kısa zamanda önemli başarılar elde ettiği motorsporları kariyerine 2011 sezonundan itibaren Borusan Otomotiv Motorsport desteğiyle devam ediyor. Bu sene Rotax Avrupa Karting Şampiyonası, FIA-CIK Karting Akademi ve İngiltere Karting Şampiyonası yarışlarında start alan Kaan Önder, yoğun yarış sezonunu Rotax International Open yarışı ile kapatmış ve podyumun en üst basamağında yer almıştı. Rotax Avrupa Şampiyonası’nda ise 2011 sezonunu 95 pilotun arasında 7. olarak tamamlayan Kaan Önder sezon sonunda ilk kez karting dışında bir araçla, BMW Motorsport tarafından hazırlanan teste katıldı.

Testte 140 beygir gücündeki Formula BMW FB02 aracını kullanan genç pilot, araca adapte oluşu ve hızlı ilerleme kaydetmesi ile eğitmenlerinin övgüsünü kazandı. Teorik ve pratik eğitimin verildiği test günü Önder için oldukça verimli geçti.

Testten sonra konuşan genç sporcu şunları söyledi: “Harika bir gün geçirdim. Hayatımda ilk kez vitesli bir araç kullandım. Bu aracın bir yarış otomobili ve Formula BMW aracı olması beni çok heyecanlandırdı. Bana bu imkânı sağlayan Borusan Otomotiv Motorsport’a çok teşekkür ederim. ”

Test süresince Kaan Önder’in yanında olan BOM takım sorumlusu İbrahim Okyay ise “Kaan’ın 2013 sezonunda Formula BMW’de yarışmasını planlıyoruz. Bu yüzden hazırlıklarımıza başladık. Kaan ilk kez karting dışında debriyaj ve yarış şanzımanı olan gerçek bir yarış otomobili kullandı. Formula BMW üstün aerodinamik yapısı ve formula araçlarına özel performansı ile pistte birçok süper spor ve GT yarış otomobilinden daha hızlı zamanlar yapabiliyor. Kaan’ın tüm test boyunca hiçbir hata yapmamış olması ve eğitmenleri ile olan iletişimi sonunda hızlı turlar atabildi. Başarısından ötürü Kaan’ı kutlarım. 2012 sezonunda Kaan için ayrıca Formula BMW ile iki test ve bir yarış yapmasını programlıyoruz.”

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.