BPR Kocaeli Sınavını Geçti

Toplam 7 yarıştan oluşan Türkiye Ralli Şampiyonası, Kocaeli’de düzenlenen olan 5. ayak Ford Otosan Kocaeli Rallisi ile devam etti. 28 Temmuz Cumartesi Outlet Center İzmit önünde gerçekleştirilen seramonik start ile başlayan ralli Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibinin birinciliği ile sona erdi. Murat Bostancı-Onur Vatansever’in ikinci olarak finişe ulaştığı rallide genel klasman üçüncülüğünü Bonus Parkur Racing’in tecrübeli ekibi Ercan Kazaz-Emire Cantürk ikilisi elde etti.

2009 ve 2010 sezonlarını Türkiye Ralli Takımlar Birincisi olarak tamamlayan Bonus Parkur Racing bu yarışta 5 ekiple yer aldı. Kariyerinde 4 Türkiye Ralli Şampiyonluğu bulunan tecrübeli pilot Ercan Kazaz, yine Emire Cantürk’ün co-pilotluğunda bu kez farklı bir otomobille start aldı. Geçtiğimiz sezon İstanbul Ralli Şampiyonası’nda Ercan Kazaz pilotajında ilk kez Türk ralliseverler karşısına çıkan Mini Cooper JCW, Kocaeli’de Toksport teknik desteğinde parkura çıktı ve genel klasman üçüncülüğü ile bayan co-pilotlar birinciliğini kazandırdı.

İstanbul Rallisi ile birlikte takıma dahil olan sınıf 3’ün en hızlı pilotlarından Uğur Soylu da, Emir Şahin co-pilotluğunda Sınıf 3’ü kazanma hedefi ile Pinti.net desteğinde Mitsubishi Lancer EVO IX ile start aldı. Yarışı genel klasman 6.sı olarak tamamlayan Soylu-Şahin ekibi sınıf 3’de de ikinci olarak değerli puanlar kazandı.

Takımın bayan ekibi Burcu Burkut Erenkul ise Soner Tamer co-pilotluğunda Liqui Moly, Aydoğanlar Otomotiv ve Ponapack desteğinde Ford Fiesta ST ile mücadele etti. Bayanlar pilotlar ikincisi ve sınıf 8 üçüncüsü olan Erenkul, Türkiye Ralli Sınıf 8 Birinciliği’ndeki liderliğini sürdürdü.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.