Dacia Lodgy Glace: ilk yarışında podyumda!

Pistte yeterli buz olmaması nedeniyle zorlaşan yarış koşullarına rağmen, Alain Prost, Nicolas Prost ve Evens Stievenart, Team Dacia tarafından geliştirilen bu yeni otomobilin potansiyelini kanıtladılar. Andorra’da gelecek haftadan itibaren, Team Dacia’nın hedefi birincilik olacak.

Alplere kış henüz tam anlamıyla gelmemiş olsa da Val-Thorens pisti; Alain Prost, Evens Stievenart ve Nicolas Prost’a Dacia Lodgy « Glace » ‘nin favori pist yüzeyinde ilk turlarını yapmalarını sağlayan tatminkar bir buz tabakası ile kaplıydı. Bu müsabaka düzeyinde henüz başlangıç aşamasında olan Nicolas’nın hedefi yarışta deneyim kazanmaktı. Alain ve Evens ise hazırlık aşamasındaki her şeyi yarış koşulunda test ettiler. Dacia Lodgy « Glace » performanslı ve hızlıydı.

Çıkartılan dersler yönünden zengin geçen bu ilk haftasonu, yetersiz buz olması nedeniyle çok hassas olan pist koşullarına rağmen, şampiyonluğu hedefleyebilecek kapasitede on kadar pilot arasında son derece çekişmeli bir sezon vaat ediyordu . Dacia Lodgy « Glace » şimdiden bir podyum ile başarılı bir başlangıç yaptı. Andorra’da gelecek hafta sonundan itibaren bütün Team Dacia ekibi daha da iyisini yapmak için çaba gösterecek.

Evens Stievenart, 3ncü: « Buz ağırlıklı bir pilotajı tercih ettim, halbuki daha çok pist tipi bir pilotaja yaklaşmak gerekiyordu. Gelecek yarışlar için bu bir deneyim oldu. İşin olumlu yanını görmek lazım, puan kazandım ve özellikle Dacia Lodgy « Glace »‘ın kapasitesini test etme fırsatımız oldu. Trophée Andros yarışında üçüncü sırada start alacağım ve bu benim için memnuniyet verici bir durum. Alain Prost’un süratle geri dönmesi ve çok çekişmeli geçen bu Trophée Andros’ta dizginleri yeniden ele almak için ekip çalışması yapacağız. »

Alain Prost, 8inci : « İkinci sıralama ayağında kazanmak için iyi bir başlangıç yaptım fakat son turda kayınca birkaç salise kaybettim ve bu ayakta birincilikten üçüncülüğe gerilememe neden oldu. Yine de ilk yarışta Dacia’yı podyuma çıkararak şampiyonluk için mücadele edebileceğimizi gösterdik. Otomobilin potansiyeli var, bu kesin. Müsabakada mücadele seviyesi yüksek, bu şekilde başlangıç yapmamız biraz üzücü oldu, çünkü sonuçta puan hesabı açısından iyi bir yarış çıkarmadık, ama önümüzde uzun bir sezon var. »

Nicolas Prost, 21nci: « Pazar günü yarış koşulları hala farklıydı, daha çok asfalt vardı ve buz daha azdı. Aslında bu benim için daha iyiydi, bu sayede bu yarışı deneyim kazanmak üzere tamamladım. Gelecek hafta Andorra’da daha güçlü olmamız için bu hafta bütün bunların analizini yapmamız gerekecek. Moral açısından, finale kalmam çok iyi oldu ».

Val Thorens 1 sıralaması : 1. Benjamin Rivière (Skoda Fabia) – 2. Pierre Llorach (Renault Clio III) – 3. Evens Stievenart (Dacia Lodgy Glace) – 4. Olivier Panis (Skoda Fabia) – 5. Jean-Philippe Dayraut (Mini Countryman) – 6. Nicolas Bernardi (Ford Fiesta) – 7. Jean-Baptiste Dubourg (Renault Clio III) – 8. Franck Lagorce (Skoda Fabia) – 9.Alain Prost (Dacia Lodgy Glace) – 10. Didier Thoral (Toyota Auris)… 23- Nicolas Prost (Dacia Lodgy Glace)…

Val Thorens 2 sıralaması : 1. Olivier Panis (Skoda Fabia) – 2. Jean-Philippe Dayraut (Mini Countryman)- 3. Jean-Baptiste Dubourg (Renault Clio III) – 4. Franck Lagorce (Skoda Fabia) – 5. Alain Prost (Dacia Lodgy Glace) – 6. Evens Stievenart (Dacia Lodgy Glace) – 7. Julien Maurin (Ford Fiesta) – 8. Jacques Villeneuve (Skoda Fabia) – 9. Bertrand Balas (Mini Countryman) – 10. Pierre Llorach (Renault Clio III)… 19- Nicolas Prost (Dacia Lodgy Glace)…

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.