“Dostluğa sahip çık!”

Yunanistan Antika Otomobil Kulübü PHILPA tarafından her yıl Yunanistan’da düzenlenen “Philpa Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi”, bu yıl 27-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Selanik’in 200 km güneyindeki Volos kentinden start alacak yarışa 100’ün üzerinde ekibin katılımı bekleniyor.

Toplam 500 km’lik zorlu dağ etaplarının katedileceği yarışa, Pergel İnşaat – Minimale Mimarlık Yarış takımı P+M Team Sinan EVMAN – Demet EVMAN – Serdar EVMAN – Doğan BÜYÜKSOYSAL’dan oluşan ekiple katılıyor.

Komşu’da her yıl gerçekleşen bu geleneksel ralliyi kazanan ilk ve tek Türk Ekibi ünvanını elinde bulunduran P+M Team, bu yılki yarışta 1957 ve 1962 model VW Karman Ghia araçlarıyla Yunan, Makedon, Bulgar, Romen ve İtalyan rakipleriyle mücadele edecek.

Philpa International için her yıl farklı bir tasarımla Türk-Yunan Dostluğu’nu simgeleyen dizaynlar hazırlayan P+M Team’in bu yılki tasarımları Mimar Duygu Gündoğdu’dan geldi… Tarihsel dostluk bağlarının yapay şekilde zedelenmesine atıfta bulunan “KEEP FRIENDSHIP!” – “DOSTLUĞA SAHİP ÇIK!” temalı dizaynlar Komşu’da büyük yankı buldu.

Geçtiğimiz yıl P+M Team ile birlikte Klasik Otomobil Kulübü tarafından Sapanca’da düzenlenen yarışa katılan PHILPA Başkanı Emekli Pilot Dimitris Vernardakis konuyla ilgili, “Bu yarışları rekabet etmenin ötesinde dostluk ve barış için, kaynaşmak için, tarihsel bağlarımızı hatırlamak için düzenliyoruz. Türkiye’deki dostlarımız her yıl rallilerimize katılıyor. Biz de elimizden geldiğince Türkiye’deki yarışlara katılarak, bu dostluğu sağlamlaştırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Buna vesile olan P+M Team’e teşekkür ediyorum. PHILPA’nın ilk Türk üyesi olarak kulübe kısa zamanda büyük faydalar sağlan Sinan EVMAN’a etkin çalışmalarından ötürü takdirlerimi iletiyorum” dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.