Dünya seyahat devi Tripadvisor, Tomtom’u seçti

Amsterdam, 17 Nisan 2013 – TomTom bugün dünyanın en büyük seyahat sitesi* olan TripAdvisor®’ın kendi web sitesi ve uygulamalarına son derece hassas konum tabanlı istihbaratını entegre etmek için TomTom yeni Küresel Geocoder Hizmetler’ini lisansladığını duyurdu. Bu, TripAdvisor’ın aylık 200 milyon ziyaretçisine** her otel veya restoranın gönderim yapıldığında veya okunduğunda yerini tam olarak belirleyecek benzersiz bir data sağlayacak.

TomTom Küresel Geocoding Servisi ile TripAdvisor web sitesinde yer alan tüm oteller, konaklama yerleri. restoran ve barların yeri son derece doğru olarak yer alacak. Posta kodu kullanmak yerine. mekanları daha kesin gösteren ve bulmayı kolaylaştıran bir sistemle tüm adresler artık kesin harita koordinatlarına dönüştürülüyor.

Nathan Clapton, TripAdvisor mobil işbirliği Başkanı şunları söyledi: “TripAdvisor web sitesi üzerine yayınlanan 100 milyondan fazla değerlendirme ve görüşlere dayanarak. tüm kullanıcıların gönderim veya okuma değerlendirmelerine en doğru konum datasıyla ulaşmalarının çok önemli olduğuna inanıyoruz. TomTom Küresel Geocoding Hizmetleri ile işbirliği yaparak, very tabanlı dataların sağlanmasıyla TripAdvisor™ sitesinin kullanıcılarımız tarafından tam anlamıyla güvenilir olacağına eminiz.

TomTom Geocoding Servisi, kullanıcılarının güvenebileceği neredeyse dünya çapında son derece hassas konum verilerini kapsayan TripAdvisor sayesinde, 50’den fazla ükede ev numarası, adres noktası, cadde ya da posta düzeyinde kimlik bilgilerini destekler.

TomTom Otomotiv ve Lisanslama Genel Müdürü Charles Cautley bu işbirliği ile ilgili “TripAdvisor’ın global websitesi için TomTom’un Global Geocoding Servisi’ni seçmesinden dolayı son derece heyecanlıyız. Coğrafi kodlama, konum zekasının temel kaynağı olmasının yanı sıra kelimenin tam anlamıyla harita üzerinde adresleri koyar ve artan konum bazlı servisler alanında belkemiğidir” diyor.

TomTom, haritasındaki içerik ve yazılım hizmetlerine geliştiricilerin rahatlıkla ulaşabilmelerini sağlayan gelişmiş bulut tabanlı konum bazlı servis platform ile dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir. Bu konum bazlı servis platformu ile geliştiriciler; tüketici, işletmeler ve devlet dahil olmak üzere çeşitli pazarlar açısından konum tabanlı uygulamaları oluşturmak için içerik ve araçlar ile donatılmıştır. Artan konum bazlı servisler alanında bir öncü olarak TomTom, 52 ülkede toplu coğrafi kodlama sunan küresel geocoder web hizmeti sunmaktadır.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.