Eyüp Lojistik filosuna 64 yeni araç

Bir Koç Topluluğu şirketi olan Otokar’ın, treyler ve semi–treyler alanındaki güçlü temsilcisi Otokar Fruehauf, Türkiye’nin önde gelen firmalarından yoğun talep görmeye devam ediyor.  Otokar, yıllardır işbirliği içinde olduğu Eyüp Lojistik’e 64 adet Otokar Fruehauf Tırliner’ı teslim etti. Otokar’ın Sakarya’daki fabrikasında 5 Ağustos 2010’da düzenlenen teslimat törenine Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Müdürü Murat Tokatlı, Otokar Gaziantep bayisi İmamkayalıoğulları Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Mazıcıoğlu ile Eyüp Lojistik ve Otokar’dan diğer yetkililer katıldı.

“Otokar’dan memnunuz”

10 adeti rulo taşıma hazneli olmak üzere toplam 64 adet Tırliner’ın teslim töreninde Eyüp Lojistik’e ve satışa katkıda bulunan Otokar bayisi İmamkayalıoğlu Otomotiv’e Otokar tarafından plaket takdim edildi. Yeni teslimatlarla birlikte Eyüp Lojistik’in filosundaki tüm semi-treyler araçlar Otokar Fruehauf markalı oldu. Eyüp Lojistik’in aldığı yeni araçlar, Otokar’ın bu yıl şu ana kadar yaptığı yüksek adetli teslimatı olma özelliğini de taşıyor. Teslimat töreninde konuşan Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Otokar’dan oldukça memnun olduklarını söyledi. Bartık, “Filomuzda Otokar Fruehauf’u kullanmaktan çok memnunuz. Otokar’ı güvenilirliği, ürün kalitesi, satış ve satış sonrasındaki hizmet anlayışı nedeniyle tercih ediyoruz. Otokar’la zaten uzun yıllardır süren bir işbirliğimiz var. ~Otokar, müşterisinin ihtiyaçlarını iyi analiz eden, taleplerine hızlı cevap verebilen, özellikle yedek parça ve satış sonrası hizmetlerde sorun yaşatmayan, ikinci eli değerli araçlar üreten bir şirket. Yeni aldığımız Tırliner’lar ile semi–treyler parkımızın tamamı Otokar Fruehauf markalı hale geldi. Aldığımız yeni araçlarla lojistik sektöründe daha da kaliteli ve hızlı bir hizmet sunacağımıza inanıyoruz” dedi.  

“Tüm yenilikleri araçlarımıza adapte ediyoruz”
Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Müdürü Murat Tokatlı ise törende yaptığı konuşmada, lojistik alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarından Eyüp Lojistik’le çalışmaktan dolayı gururlu olduklarını söyledi. Tokatlı, “Eyüp Lojistik ile işbirliğimizin devamını diliyoruz. Otokar’ın treyler ve semi–treyler alanındaki gücünü ve kalitesini Türkiye’nin önde gelen firmaları da yaptıkları tercihlerle gösteriyor. Bu alanda dünyada yaşanan son gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve tüm yenilikleri araçlarımıza adapte ediyoruz.” diye konuştu. 2010 yılının ilk altı ayının treyler pazarı için çok olumlu geçtiğini belirten Tokatlı, bu dönemde Otokar’ın da satışlarını artırdığını, özellikle ADR’li tanker ve frigorifik araçlardaki liderliğini devam ettirdiğini sözlerine ekledi.
Otokar-Fruehauf’un özellikleri

Eyüp Lojistik’e teslim edilen 64 adet Otokar-Fruehauf Tırliner’da 2,75 metre iç net yüksekliğinin yanısıra ilave tavan yükseltme sistemleri ile maksimum hacim sağlanıyor. 64 aracın 10 adedi ise rulo taşımaya uygun olarak tasarlandı. Bu araçlarda, tabanda minimum 700 mm. maksimum 2.200 mm. çapında rulo taşıma kapasiteli “Saç Rulo Haznesi” bulunuyor. ~Bu sayede farklı yükleri taşıma avantajı sağlanıyor. Müşterilerin talepleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak dizayn edilen semi-treyler araçlarında kullanım kolaylığını ve güvenliğini ön plana çıkaran 5 sıra alüminyum kapak, 6 sıra tente altı profili, paslanmaz malzemeden imal edilen kilit mekanizmalarına sahip arka kapı gibi geliştirilmiş üst yapı özellikleri yer alıyor. Ayrıca yürüme grubunda disk frenli dingiller, frenleme kabiliyetini bir kat daha artıran EBS sistemi, devrilmeye karşı yol emniyeti sağlayan RSS ve ön kalkar dingili otomatik kullanım kolaylığı sağlayan Traction Help gibi sistemler araçlarda standart olarak sunuluyor. Araçlardaki kullanıcı kolaylığı ve ihtiyaçlarını ön planda tutan aksesuarlar da sürücülere rahat bir kullanım imkanı veriyor.

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.