Fatih Terim Çevreci Opel’leri Seçti

Galatasaray Spor Klubü Teknik Direktörü Fatih Terim ve Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik 27 Mart Çarşamba Günü Florya Metin Oktay Tesislerinde biraraya geldi. Bu buluşmada Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik Opel markasının en çevreci otomobilleri arasında yer alan Ampera ve Insignia BiTurbo modellerini Galatasaray Teknik Direktörü FatihTerim’e teslim etti. Fatih Terim’e teslim edilen Opel’in ilk elektrikli otomobili Ampera, 2012 yılının “En İyi Otomobili” seçilirken, Insignia BiTurbo yüksek performansı düşük yakıt tüketimiyle birleştirerek sunuyor.

Elektrikli motoruyla 40-80 km menzil boyunca sıfır emisyonlu sürüş keyfi sağlayan Opel Ampera, şarjı bittiğinde durmasına gerek kalmadan düşük yakıt tüketimine sahip 1.2 litrelik benzinli motorunun devreye girmesiyle 500 km’ye ulaşan bir menzil sunuyor. Ampera’nın elektrik motorunu besleyan bataryası, standart bir 230V/16A ev prizinde 6 saatten kısa sürede tamamen şarj edilebiliyor. Ampera 27 g/km’lik son derece iddialı bir karbondioksit salınımına sahip.Opel’in amiral gemisi Insignia pazara sunulduğu 2009 yılında “Yılın Otomobili” seçildi.Opel’in yeni tasarım dilini yansıtan Insignia “Red Dot Tasarım” ve “DesignBest” 2009 ödülleri gibi 25’in üzerinde farklı ve prestijli ödüle layık görüldü.Insignia BiTurbo ise sınıfının en tasarruflu otomobillerinden ve 195 HP gücünde BiTurbo motora sahip. Yüksek gücüne karşın 100 km’de sadece 5.9 lt yakıt tüketiyor. BiTurbo teknolojisi yüzde 30 yakıt tasarrufu sağlarken 155 g/km karbondioksit değeri ile de dikkat çekiyor.

Araçların teslimi sırasında yapılan seromonide Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Galatasaray ile yapmış oldukları iş birliği ve Teknik Direktör Fatih Terim’in Opel markasının iki çevreci otomobilini tercih etmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Keklik, “Spora ve sporcuya verilen desteğin Türkiye için önemli bir değer yaratacağına inanıyoruz. Türk Futbol tarihinde sayısız başarılara imza atmış Galatasaray Spor Kulübüne ve bu başarılarda anahtar rol oynayan değerli hocamız Fatih Terim’in Opel markasını tercih etmesinden gurur duyuyoruz. Galatasaray’a Türkiye ve Avrupa’da katıldığı tüm branşlarda başarılar diliyoruz.” dedi. Keklik “Opel sadece çevreci ve ekonomik motorlarıyla değil aynı zamanda müşterilerine sunduğu “Start&Stop” sistemi ve “ecoFLEX” uygulaması olmak üzere yenilikçi teknolojilerle de çevre dostu olma taahhüdü doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Yoğun trafikte etkili olan Start&Stop teknolojisi, yakıt tasarrufu ve düşük CO2 emisyon değerleri sunarak çevre dostu ulaşıma imkan tanıyor.” dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim çevreci Opel’leri kullanmaya başlayacağından dolayı memnuniyetini dile getirirken özellikle elektrikli Ampera’dan çok etkilendiğini belirtti. Devir teslim sonrası Fatih Terim Galatasaray Florya Tesisleri içinde Özcan Keklik ile beraber Ampera ile deneme sürüşüne çıkarak Ampera’yı daha yakından tanımaya başladı.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.