Ford’un binek araç pazarındaki büyümesi

Frankfurt Otomobil Fuarı’yla birlikte tarihindeki en güçlü ürün gamına sahip olan Ford, global olarak tasarlanmış performans araçları Focus ST, Fiesta ST Concept’in yanı sıra Fiesta WRC, Focus ST-R, B-MAX Concept, FormulaFord, C-MAX PHEV, C-MAX HEV ve Yeni Ranger ile birlikte birçok teknolojik yeniliği Avrupa fuarlarında bugüne kadar sahip olduğu en büyük standda sergiliyor.

ECOnetic teknolojilerini tüm ürün gamına yayan Ford yeşil teknolojiyi erişilebilir kılıyor

Ford, yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi sunan EcoBoost motor serisini önümüzdeki yıl Focus, C-MAX ve B-MAX ve Fiesta modellerinde satışa sunulacak en küçük motoru olan 3 silindirli 1.0 litrelik motor ile genişletiyor.

İlk olarak 2012 yılı başlarında Focus’la başlayacak ve yıl içinde B-Max, C-Max ve Fiesta’da da yer alacak yeni 1.0 litrelik EcoBoost motor, Ford’un çevreci kimliğini daha da güçlendirecek. Yeni turbo şarj, direkt enjeksiyonlu 1.0L EcoBoost motor düşük tüketim yanında ürettiği yüksek güç ile müşterilerin performans isteklerine de sonuna kadar cevap verebilecek bir yenilik olacak. Ford’un düşük CO2 emisyonlu ürün gamı stratejisi doğrultusunda geliştirdiği yeniliklerin Ford Otosan’ın 2012 yılında binek araç pazarında büyümesine ivme katacağını belirten Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay; ‘’İlk olarak 2012 yılı başında Focus modelimizde satışa sunacağımız yeni 1.0L EcoBoost motorumuz, yılın geri kalanında diğer araçlarımızda da yer alacak. Yeni 1.0L EcoBoost motor ilk etapta 100 ve 120 PS’lik versiyonlara sahip olacak,’’ dedi.

Hem mevcut ürün gamında bulunan hem de gelecek modellerde yer alacak Otomatik Start Stop, Akıllı Şarj Sistemi, Aktif Ön Izgara, EcoMode ve yakıt tasarrufu sağlayan benzer teknolojileri ECOnetic teknolojiler çatısı altında birleştiren Ford, premium olmayan üreticiler içerisinde Aktif Ön Izgara sunan ilk marka olarak da öne çıkıyor. Ford, EcoBoost motorlar ve 1.6L dizel motorlara sahip araçlarda gelecek yıldan itibaren Econetic Teknolojiler logosuna yer vererek çevreci teknolojilerini vurgulayacak.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.