“Her Kızımız Bir Yıldız“ Projesine Büyük Destek

Mercedes-Benz Türk A.Ş. çalışanları, yan sanayi kuruluşları ve bayilerinin de sürekli ola-rak katkıda bulundukları projeye, Mercedes-Benz Bayii Mengerler Ticaret Türk A.Ş, 100.000 € tutarında büyük bir destek daha verdi. 2006 yılında da 100.000 €’luk bağış-ta bulunan Mengerler Ticaret Türk A.Ş., projeye destek konusunda öncülük etmiş ve ör-nek olmuştu. AVM Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ergin İmre, projeye ivme kazandıra-cak bu önemli katkı nedeniyle yapılan törende sembolik bir çeki Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel’e teslim etti.

Mercedes-Benz Türk, kız çocukların eğitime katılımını artırma ve eğitimde kız-erkek eşit-liğine katkı sağlama çalışmaları kapsamında öncelikle teknik meslek lisesi öğrencilerine burs vererek, burslu kızlarına staj olanakları sağlayarak ve mezuniyet sonrasında da başarılı olanları şirket ihtiyaçları doğrultusunda istihdam ederek genç kızların teknik mesleklerde söz sahibi olmalarına destek veriyor.

Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Ga-ziantep, Hakkari, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Mar-din, Mersin, Muğla, Niğde, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tekir-dağ, Trabzon, Uşak, Van, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 45 ilden öğrenciler ile yürü-tülen eğitim projesinde öncelik verilen mesleki branşlar motor, elektrik/elektronik, tor-na/tesviye, makina ressamlığı, bilgisayar ve muhasebe.
2004/2005 ders yılında 200 kız öğrenci ile başlayan proje, Mercedes-Benz Türk’ün yanı sıra bayiler, yan sanayi firmaları ve Mercedes-Benz Türk çalışanlarının da desteği saye-sinde bugün 1.032 öğrenciyi kapsıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.