Hertz ve Renault oto kiralama pazarında anlaşma

Hertz Corporation (NYSE: HTZ) oto kiralama şirketi Avrupa’nın bütününde kısa süreli kiralama arzını ve   Connect by Hertz   oto paylaşım kulübünü yeni Renault elektrik motorlu araçlar gamıyla zenginleştirmek için Renault ile bir niyet anlaşması imzaladı. Böylece Hertz, Renault Twizy ile birlikte ZOE, Fluence Z.E. ve Kangoo Z.E. modellerini müşterilerine sunacak ilk kiralama şirketlerinden biri olacak.

Cenevre Otomobil Fuarı sırasında elektrikli araçlar ile ilgili bu işbirliği sözleşmesini imzalayan Hertz müşterilerine sıfır emisyonlu ulaşım çözümleri sunma konusundaki stratejisini sürdürüyor. Önümüzdeki iki yıl boyunca, Hertz Avrupa filosuna Renault Z.E. gamına dahil 500 araç eklemeyi öngörüyor. Bu işbirliği, Hertz’in 2010 Aralık ayında başlattığı Hertz Global Electric Vehicle (Hertz Global Elektrikli Araç) isimli dünya çapındaki elektrikli araç programının Avrupa ayağının bir bölümünü oluşturacak. Bu program, tüketicilere geniş sıfır emisyonlu elektrikli araç seçenekleri sunmak üzere tasarlandı.

Hertz Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mark Frissora’ya göre:  Hertz, Hertz Global Electric Vehicle programını tüm dünyada hayata geçirmeyi taahhüt etti. Renault ile işbirliğimiz, Avrupa’daki uygulamamızın temel bileşeni olacak. Renault, tasarım, stil ve esnekliğin sıfır salım  prensibi ile uyumlu olduğunu gösteren eksiksiz bir elektrik motorlu araç gamı oluşturdu. Hertz müşterilerine ve Connect by Hertz üyelerine 2012’den itibaren bu araçları kullanma fırsatını sunacak olmaktan sevinçliyiz .

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.