Ibiza serisi, yeni modelleriyle genişliyor

SEAT Ibiza model yelpazesinin en üst noktasında yer alan CUPRA ve Bocanegra modelleri Ağustos ayından itibaren Doğuş Otomotiv – SEAT Yetkili Satıcıları showroomlarında yerlerini alıyor. İspanyol markasıyla olan bağları, dış ve iç tasarımlarıyla dikkat çeken modeller, güçlü motor seçeneği ve zengin donanım seviyeleriyle de segmentlerinde ön plana çıkıyor.

Heyecan ve memnuniyet vermek, sportif sürüş deneyimini stil ve kişilikle birlikte sunmak amacıyla tasarlanan modeller, SEAT’ın tüm modellerinde göze çarpan yenilikçi tasarım, sportif doğası ve hayat doluluğu gibi özelliklerin altını çiziyor.

DSG’nin 1.4 TSI motorda ilk kez kullanıldığı modeller
SEAT Ibiza yelpazesindeki CUPRA ve Bocanegra sportif versiyonları birçok ortak unsuru paylaşıyor. İki model de 180 hp güç üreten, ikiz şarjlı 1.4 TSI motorla, direksiyon üzerinden kumanda edilebilen 7 ileri DSG vites kutusu ve herhangi bir ek mekanik elemana gerek kalmadan kendinden bloklu bir differansiyel olarak çalışan elektronik XDS sistemiyle donatılmış. VW Grubu’nun, segmentinde 1.4 TSI motorunun 7 ileri DSG vites kutusu ile birlikte yer aldığı ilk modelleri olan Ibiza CUPRA ve Ibiza Bocanegra, XDS sisteminin ilave edilmesiyle teknolojik olarak da son derece ileride.~SEAT Ibiza CUPRA beşinci nesli ile daha da güçlü
SEAT Ibiza CUPRA’nın beşinci nesli, performans tutkunlarını bir kez daha memnun ediyor. Bu modelde yer alan 1.4 TSI motor, 180 hp güç üreterek, VW Grubu’na ait bir motorun sergilediği bu performansla bir ilke imza atıyor.

Seçkin Bocanegra
SEAT Ibiza serisine katılan özel seri Bocanegra aslında marka’nın sportif modellerinin tarihinde bir kilometre taşı. Bundan 34 yıl önce pazarda SEAT 1200 SPORT Bocanegra adıyla yer alan modeli, o dönemin SportCoupé “Bocanegra” prototipinden ilham almış. Yalnızca ön bölümüyle bile sıra dışı dış tasarımını özetleyen Bocanegra, sayısız tasarım ve donanım detaylarına da sahip.

Donanım özellikleri maksimum seviyede
Standart donanım, sayısız aktif ve pasif güvenlik sistemleri, konfor öğeleri ve modellerin sportifliğini artırmaya yardımcı diğer özelliklerin yer aldığı SEAT Ibiza CUPRA’da geniş bir donanım yelpazesi bulunuyor.

Her iki modelde de ESP, TCS + EBA, XDS, ABS, düşük lastik basıncı ikazı, sürücü ve yolcu ön – yan hava yastığı, özel spor süspansiyon, dönüşe duyarlı bi-xenon farlar, ‘Kolay giriş’ sistemli yolcu koltuğu, direksiyondan kumandalı vites sistemi, 17 inç alüminyum alaşım jantlar gibi birçok özellik standart olarak sunuluyor.~Bocanegra’da ortak standart özelliklere ek olarak, gösterge paneli üzerinde ve direksiyon simidinde iç mekânın özgünlüğünü artıran Karbon malzeme detayları bulunmaktadır.

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.