İstanbul Auto Show’un sürprizleri

Hafif Gallardo da geliyor
İstanbul Auto Show Fuarı’nda yer alacak olan Gallardo LP 570-4 Superleggera modeli Lamborghini model yelpazesi içindeki en hafif yol otomobili olma özelliği ile öne çıkıyor. Üretiminde yoğun olarak karbon fiberin kullanıldığı Gallardo LP 570-4 modeli ile Lamborghini, hafif otomobil teknolojisinde geldiği son noktayı kanıtlıyor. Gallardo LP 570-4 Superleggera’da LPterimi her Lamborghini motorunda olduğu gibi sürücünün arkasına uzunlamasına yerleştirilmiş V10 motorun konumlandırmasını simgeliyor. 570 HP gücündeki Gallardo 540 Nm tork üretiyor. Sürekli dört tekerlekten çekiş sistemine sahip Superleggera 0-100 km/s hızlanmayı 3.4 sn’de tamamlarken 0-200km/s için sadece 10.2 sn’ye ihtiyaç duyuyor. Maksimum hızı 325 km/s olan LP570-4’te viteslerin direksiyon üzerindeki kollar aracılığıyla değiştirildiği otomatik 6 ileri e-gear şanzımanla donatılmış.

Bentley’den iki yeni model: Supersports Convertible ve Mulsanne
İngiliz Bentley Motors İstanbul’da düzenlenecek Auto Show fuarına iki süper modeliyle otomobil tutkunlarını büyüleyecek. Yeni Mulsanne Bentley’e geliştirilmiş performans ve benzersiz iç mekan lüksü katarak markanın yeni amiral gemisini temsil ediyor. Mulsanne’de çift turbo-şarjlı V8 motor yer alıyor. ~Arkadan itişli ve ZF imzalı otomatik 8 ileri şanzımanla kombine edilen motorun gücü 505 HP. Bentley Mulsanne’nin başlangıç fiyatı 558 bin Euro. Bentley’in diğer modeli Supersports Convertible ise çift turbo-şarjlı W12 motora sahip. 621 HP’lik Supersports Convertible 800 Nm tork üreterek şimdiye kadar üretilmiş en hızlı ve en güçlü Bentley modeli olma özelliğine sahip. 5998 cc hacimli motor yine ZF’e ait otomatik 6 ileri Quickshift şanzımanı ile kombine edilirken vites değiştirme süresi sadece 93 ms. Lüks araç 0-100 km/s’yi 4.2 saniyede tamamlarken, maksimum hızı 325 km/s. Boş ağırlığı 2395 kg olan Continental Supersports böylece dünyadaki en hızlı dört kişilik convertible olma özelliğine sahip.

Elektrikli Doblo EV Auto Show’da
Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasının imzasını taşıyan Fiat Doblo’nun evrim sürecinin son halkası olan elektrikli versiyonu fuarda boy gösterecek. Ar-Ge çalışması Türkiye’de yapılan ilk elektrikli araç unvanına sahip Fiat Doblo EV fuar kapsamında Fiat standında sergilenecek. Fiat Doblo EV toplam 300 bin km’lik menzile ve 10 yıl ömre sahip batarya ile donatıldı. Tofaş tarafından geliştirilen Fiat Doblo EV’da hızlanma durumuna göre 106 HP ile 140 HP arasında güç üreten elektrikli motor görev yapıyor. 150 km’lik menzile sahip Fiat Doblo EV’nin lityumion bataryası hızlı şarj ile 1 saatte, ev tipi elektrik kaynaklarıyla ise 7 saatte yeniden şarj olabiliyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.