İzmir 2012 Yaz Kupası Şampiyon Pilotları Belirlendi

Pazar günü startı verilen 2012 Mahali Yaz Kupası Yarışı sezon finali İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleşti. Birbirinden iddialı 15 pilotun mücadelesinden sonra 4. Ayak Yaz Kupası Yarışı kazananları belirlendi. 2012 yaz sezonu boyunca gerçekleşen yarışların son finali 15 pilotun katılımıyla son buldu. Yarışın programında ise pilotlar önce antrenman için direksiyonun başına geçti. Sonra start çizgisindeki yerlerinin belirlendiği sıralama turları ardından da yarış startı için kırmızı ışıkların sönmesi beklendi. Pilotlar Süper Grup, Dizel Grup ve 1600 Grup olmak üzere 3 ayrı kategoride aynı anda start aldı.

İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde tüm nefeslerin tutulduğu ve heyecanın son safhaya ulaştığı 15 turun sonun da ise Süper Grup ‘ta birinciliği kazanan pilot Ahmet Mutlubaş , ikinciliği kazanan pilot Çağdaş Boztemir ve üçüncü pilot Bahadır Bilsev oldu.Dizel Grup’ta birinciliği kazanan Fatih Toksal ikinci Mustafa Can ve üçüncü pilot Mehmet Yetim olurken 1600 Grub’un birinciliğini Egemen Çivicioğlu, Ümit Ülkü Academy’de bir gün önce eğitim almasına rağmen başarısıyla ikinci Özer Gümüşboğa ve üçüncü pilot da Mehmet Yeğen olarak günün kazanan pilotları oldu.

İzmir 2012 Yaz Sezonu Şampiyonları Belirlendi

2012 İzmir Yaz Kupası Yarışı sezonunda dört yarış sonucu topladıkları en yüksek puanlara göre şampiyon pilotlar belirlendi. Süper Grup’ta Ahmet Mutlubaş sezon şampiyonu olurken ikinci pilot Çağdaş Boztemir ve üçüncülük kupasını da Ayhan Germirli alarak Yaz Sezonu Süper Grup şampiyonları olarak ilan edildi.İzmir 2012 Yaz Kupası Dizel Grup Şampiyonlarında birinci Fatih Toksal , ikinci Adem Çetmen , üçüncü ise Osman Bilgin alarak sezon şampiyonları oldu. 1600 CC Grup’ta ise son yarış sonucunda birinci Mustafa Nazik ikinci Süleyman Yanar ve üçüncü Egemen Çivicioğlu kazanarak Yaz Kupası Sezon Yarışları’nı şampiyon olarak tamamladılar.

İzmir Park Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü yarışlardan sonra yaptığı açıklama da ‘’ 2012 yaz sezonu boyunca İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde yapılan yarışlar büyük bir ilgiyle izlendi.Tüm sezon boyunca bazı pilotlar sadece bir gün aldıkları eğitimden sonra yarışlara katılarak birincilik kupalarına sahip oldular.Bu başarı bizi çok sevindirirken motor sporları organizasyonlarının içerisinde bay-bayan herkesin yer alması için eğitimlerimize ağırlık veriyoruz.2012 yaz sezonunun şampiyonlarını belirledik.Hız kesmeden Aralık ayında 2013 Kış Kupası’nın startını vereceğiz.Tüm adrenalin tutkunları ve motorsporlarını severlerini organizasyonlarımıza bekleriz ‘’ dedi.

Drag Yarışı nefes kesti

İzmir Ülkü Motorsporları Kulübü’nün İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde düzenlediği günün 2.yarışı olan hız ve adrenalin tutkunlarının merakla beklediği 9.Ayak Drag Yarışı yoğun ilgi gördü.15 aracın katılımıyla düzenlenen yarışmalar nefes kesti. 1400 – 1600 cc Kategorisinde birinci İbrahim Zeki Yılmaz, ikinci Mehmet Ali Fidan ,üçüncü Mehmet Ergun elde etti. 1600 – 2000 cc Kategorisinde birinciliği Yaşar Çam , ikinciliği Ceyhun Baklaya üçüncülüğü , Mehmet Akbaş elde etti. 2500 – 3200 cc Kategorisinde birinci Murat Nazik ,ikinci Ömer Vuran ve üçüncü Durmuş Ali Baylan oldu. 3201cc ve Üzeri Kategori yarışında ise büyük alkış toplayan yarışta birinci Batuhan Özçelik , ikinci Mehmet Yetim alarak kategorilerinde ilk 3 sırayı alan yarışmacılar ödüllendirildi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.