JCR-ER’dan Yüksek Not!

Ülkemizin % 100 yerli sermayeli en büyük operasyonel filo kiralama kuruluşu olan DRD Derindere Filo Kiralama, Japonya Maliye Bakanlığı tarafından yetkilendirilerek uluslararası alanda faaliyet gösteren derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating tarafından kredi reytingi ve yatırım yapılabilir kategorilerinde başarıyla değerlendirildi. JCR Eurasia Rating, DRD Derindere Filo Kiralama’yı “BBB-“ gibi sektör ortalamalarının çok üstünde olumlu olarak değerlendirirken, görünümünü ise “Stabil” olarak belirledi. JCR Eurasia, 14 bin âdete yaklaşan araç filosu, 800 âdeti aşan Türkiye çapında modern servis noktası ve 1300’ü aşkın itibarlı müşteri portföyüyle dikkat çeken DRD Derindere Filo Kiralama’yı sektörel dalgalanmalara göreceli olarak bağışık bir yapıya sahip ve küresel standartlarda araç başına gelir özelliklerine sahip olarak nitelendirdi.

JCR-ER ayrıca; ortaklarından herhangi bir destek sağlanıp sağlanamayacağına bakılmaksızın, mevcut müşterilerinin pazardaki itibarlarını ve etkinliklerini koruması kaydıyla, DRD Derindere Filo Kiralama’nın esas faaliyetleri yoluyla bilançosunda üstlendiği riskleri yönetebilecek yeterli liyakat, deneyim ve altyapıya ulaştığını açıkladı.

DRD Derindere Filo Kiralama CEO’su Aytekinhan Yıldırıcı ise bu değerlendirmenin hem sektör hem kendileri açısından önemine dikkat çekti. 2010 yılında 225 milyon TL yatırımı yaparak 5 bin 650 adet aracı uzun dönem kiralamada kullandıklarını hatırlatan Aytekinhan Yıldırıcı, DRD Derindere Filo Kiralama olarak 2011 yılında ise 300 milyon TL’yi aşan miktarda yatırım yapmayı hedeflediklerini belirtti. 2011 yılında ise 6 bin 800 adet aracı kira sözleşmesiyle bağlamayı hedeflediklerini de vurgulayan DRD Derindere Filo Kiralama CEO’su Yıldırıcı, Türkiye çapında stratejik genişleme kararı doğrultusunda 5. Bölge müdürlüğünün Adana’da hizmete açıldığını açıkladı.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.