Kış Uzmanı Goodyear

GOODYEAR; hava ve yol koşullarının hızlı ve beklenmedik bir şekilde değiştiği kış aylarında, kış lastiklerindeki uzmanlığını ve güçlü kış serisini tüketicileriyle paylaştı. Goodyear kış serisi UltraGrip ailesi ve kış lastiklerinin kullanımı hakkındaki bilgiler, yurt çapında seçilmiş alışveriş merkezlerinde (AVM) tüketicilere aktarıldı.

Goodyear standlarınını ziyaret eden tüketiciler; kış serisi UltraGrip lastikleri hakkında bilgi alırken, Goodyear ekibi alışveriş merkezlerindeki 25 bin aracın diş derinliği ölçümünü gerçekleştirerek, sürücüleri bilgilendirdi. Tüketicileri bilgilendiren Goodyear yetkilileri; bir kış lastiğinin diş derinliği ne kadar fazla olursa, kış koşullarında, karlı ve buzlu zeminlerde çok daha iyi yol tutuşu sağladığını ve bunun da çok daha güvenli sürüş performansı anlamına geldiğini vurguladılar.

İstanbul’da Kanyon, Capacity, Palladium gibi büyük alışveriş merkezlerinde gerçekleştirilen aktiviteler, Türkiye çapında ise Ankara, Erzurum, Kayseri, Konya, Trabzon, Samsun, Bursa, İzmit, Van ve Malatya illerinde seçilen alışveriş merkezlerinde devam etti.
Kış Uzmanı Goodyear, yol güvenliğiniz için kış lastikleri kullanmanızı öneriyor:
Goodyear standını ziyaret edenlere kış lastiği kullanılması için karlı, buzlu veya sulu karlı gibi açık şartların beklenmemesinin gerekliliği aktarıldı.

Kış uzmanı Goodyear, gerçekleştirdiği AVM aktivitelerinde kış serisi UltraGrip lastikleri hakkında bilgi verirken, tüketicilere kış lastiği kullanmanın yol güvenliği için önemini bir kez daha vurguladı. Goodyear yetkilileri; en zorlu kış koşullarında;

• Daha fazla fren emniyeti

• Aracı yönlendirme kabiliyeti

• Üstün çekiş

• Etkin su boşaltımı

• Islak ve buzlu zeminlerde yola tam temas

• Suda kızaklanmaya karşı direnç

• +7 derecenin altında bile üstün yolda tutunma
için kış lastiği kullanılmasının gerekliliğini, tüketicileri ile paylaştı.
Aktivite kapsamında Goodyear standını ziyaret eden ya da araçlarına diş derinliği ölçümü yapılan tüketicilere hediye kuponu dağıtıldı. Tüketiciler bu hediye kuponları ile 4 adet Goodyear lastik satın aldıkları taktirde, hediye olarak sırt çantası ya da mont kazanma fırsatını yakaladılar.

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.