Kocaeli’ni de Fullcharger Şarj Edecek!

Başta yerel yönetimlerin kontrolündeki kamusal alanlar olmak üzere otellerden alışveriş merkezlerine, kamu kuruluşlarından özel sektöre her alanda elektrik araç şarj istasyonu teknolojisine olan talebi karşılayan Fullcharger Türkiye hızlı büyümesini sürdürüyor. Başbakanlık ofisi ve konutuna da şarj istasyonu kuran Fullcharger Türkiye, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile de imzaladığı işbirliği anlaşması ile 4 istasyonu daha hizmete soktu. Fullcharger Türkiye ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin elektrikli araç şarj istasyonu altyapısı için imzaladıkları işbirliği sözleşmesi sonrasında kurulan şarj istasyonlarını hizmete açtı.

Otomotiv sektörüyle küresel ölçekte yakın bir çalışma içerisinde olduklarını ve başta A.B.D olmak üzere ortak çalışmalar yürüttüklerini belirten Fullcharger Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ataman, otomotiv sektörünün elektrikli araç vizyonuna en uygun altyapıyı hazırlamak için Türkiye’nin her noktasını içeren altyapı ihtiyaç planları hazırladıklarını kaydetti. Ataman, “Fullcharger olarak elektrikli araç konusunda markalardan bağımsız olarak bir hedefleme yaptık. Türkiye, 2022 yılında yaklaşık 21 milyon adetlik araç parkına sahip olacak. Bu rakamın en az yüzde 20’sinin elektrikli araç olmasını bekliyoruz ve hazırlıklarımızı bu öngörüyle yapıyoruz. Altyapı konusu ciddi vizyon ve yatırım olmaksızın, tesadüf ve taklitle yürütülecek bir konu değildir ” dedi.

Ataman, teknoloji konusunda elektrikli araç şarj istasyonları alanında global lider olan Charge Point ile çalıştıklarını, elektrikli araç satın alacaklara bütün güzergahları boyunca ve her ihtiyaç anlarında hizmet verecek yapılanmayı sürdürdüklerini de açıkladı. Fullcharger’ın 24 ülkedeki mevcut global ağının genişlemeye devam ettiğini, Türkiye’ye komşu ülkelerden Bulgaristan ve Yunanistan’dan sonra Romanya’da da Fullcharger’ın kurulduğunu açıklayan Fullcharger Türkiye Başkanı Osman Ataman, şarj edilebilen hibrit ve % 100 elektrikli araçların kullanımının yaygınlaşmasının cari açık ve enerji ithalatı konularında ülke ekonomisine önemli katkıları olacağını da ifade etti.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.