Motokross heyecanı

Çekmeköy Belediyesi ve Türkiye Motor Federasyonu iş birliği ile düzenlenen ”2. Çekmeköy Motokross Yarışları” Çekmeköy’ün Sırapınar Köyü’nde yapıldı. İstanbul’un ilk ve tek motokross pistinde yapılan yarışlarda İstanbullular bir yanda piknik yaparken diğer yanda motor gösterilerini izledi.

24 Haziran Pazar günü yapılan yarışlarda, 78 motor tutkunu 8 kategoride yarıştı. En küçüğü 8, en büyüğü 60 yaşında olan yarışçılar, 17.500 TL için mücadele ettiler. Zorlu parkurda kıran kırana geçen yarışlarda, izleyenlerin nefeslerini kesen görüntüler ortaya çıktı.

Yarışın en dikkat çeken yarışmacıları Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’ye birincilik ve ikincilik getiren ikizler oldu. Yarışlara birlikte katılan 8 yaşındaki Can ve Deniz Öncü kardeşlerden Deniz, Çekmeköy yarışlarında da MX65 kategorisindeki şampiyonluğu kimseye kaptırmadı.
İstanbul’un oksijen deposu Çekmeköy ormanlarının yanı başında yapılan yarışlarda dereceye girenlere ödül ve kupalarını Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz verdi.

MX1 kategorisinin birincisi motokross tutkunlarının favori gösterdiği Sinan Memnun oldu. Memnun, şampiyonluk kupasını kaldırdıktan sonra akrobasi ekibindeki yerini aldı.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.