Opel Astra GTC “Red Dot Tasarım Ödülü”nün Sahibi

GTC, pazara girdiği günden beri tasarımı ile övgü alırken şimdi de “Red Dot Tasarım Ödülü” jürisinin beğenisini kazandı. 30 jüri üyesi, GTC’nin “dikkat çekici ve sportif tasarımı”na hayran olduklarını söylediler. Ayrıca, “tavan ortasına kadar uzanan panoramik ön camın herhangi bir direkle bölünmemesi, tüm yolcular için maksimum yol keyfi sağlıyor” denildi. Opel Tasarım Başkan Yardımcısı Mark Adams, bu ödülü aldıkları için çok gururlu olduklarını söylerken, bunun, “ Alman hassasiyetini heykelsi sanat ile biraraya getirme” şeklinde özetledikleri Opel tasarım dilinin başarısının bir kanıtı olduğunu ekledi.

58 ülkeden 1800 firma ve tasarımcı bu yıl, “Red Dot Tasarım” yarışmasına katıldı. 19 farklı kategoride 4515 ürün ile oldukça rekabetçi şartlarda yarışan Astra GTC zirveye oturdu.

Bu ödülün eski sahipleri arasında Astra Sports Tourer, Flextreme GT/E Konsept, Insignia, GT ve geçmiş Astra modelleri de bulunuyordu.

“Red Dot Ödülleri” 1955’ten beri dünyanın en büyük ve prestijli tasarım yarışmasının sonunda veriliyor.

Bu yıl ödül sahibi olan Astra GTC’nin panoramic ön camı ile yolcular sinematik bir görüş açısına sahip oluyor. Geniş ön cam, tavanın ortasına kadar uzanıyor ve sürücü ve yolculara alışılmışın dışında bir görüş alanı sunuyor. Güçlü güneş ışınlarına karşı gölgelikler ile koruma sağlanıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.