Multimedya Yenilikleri

Direksiyondayken kulaklıklı eller serbest kitleriyle telefonla konuşmak yasal olarak serbest olsa da, bu tür donanımlar herkesin hoşuna gitmiyor. Çünkü headset olarak adlandırılan bu kitler ya kulağınıza iyi oturmaz ya da çok ağırlardır. Ancak LG’nin HBM-585 adlı bluetooth kiti için durum böyle değil. Ağırlığı sadece 7.2 gram olan bu minikürün, farklı plastik aparatlarıyla her türlü kulağa rahatça oturuyor. Bunun dışında telefonla konuşurken hem iki taraf da birbirini rahatça anlıyor, hem de kulaklıktaki bir mikroçip tarafından neredeyse tüm çevre sesleri bastırılıyor. Ürünün en pratik özelliği ise, aracın çakmak yuvasına takılan şarj kitiyle cep telefonunuzu (iPhone da dahil) da şarj edebiliyor olmanız.

SONUÇ
Küçük, hafif ve çok yönlü… İşte bir bleutooth kulaklık böyle olmalı. Çakmak şarj cihazının cep telefonlarını da şarj etmesi ise harika bir özellik

BAĞLANTI
USB bağlantıları otomobillerde gittikçe yaygınlaşıyor. Elektronik uzmanı RTA firması da bu alana el attı ve bir USB bağlantı adaptörü hazırladı. VW modellerinin bir çoğunun müzik sistemlerinin CD değiştirici bağlantısıyla uyumlu olan bu adaptör, araca bağlandığında sürücü, radyo istasyonu düğmeleriyle 6 adet müzik klasörünü kontrol edebiliyor. Almanya fiyatı: 195 Euro. ~GÜÇLÜ SES
Ses uzmanı Eton, en yeni ürünü POW Compressi-on serisiyle güçlü ve yüksek volümlü sese, amplifikatör kullanmadan ulaşmayı vaat ediyor. Eton’un açıklamasına göre hoparlörlerin kabinleri neredeyse hiç titremiyor. Bu sayede iki yollu sistemler, müziğin daha dolgun ve daha detaylı algılanmasını sağlıyor. Almanya fiyatları 139 Euro’dan başlayan yeni hoparlörler, 100, 130 ve 160 mm çaplı olarak üretiliyor.

IPHONE’A YENİ UYGULAMA
iPhone için geliştirilen yeni bir uygulama, trafik sıkışıklıklarını birer dakikalık periyotlarla sürücülere bildiriyor. INRIX Traffic! adlı uygulamada kullanıcı topluluğundan aktarılan güncel verilerle trafik tahminleri de izlenebiliyor. iPhone, iPod Touch ve iPad’de çalışan uygulama şimdilik Almanya, Belçika, Fransa ve Hollanda’da çalışıyor ve 300 bin km’lik bir yol ağını kapsıyor.
Fiyat: App-Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Umarız bu uygulama gelecekte bizim yollarımızı da kapsar.

GERÇEKÇİ 3 BOYUT
Falk iki yeni navigasyon sistemini tanıttı: Vision 500 ve Vision 700. Bunlardan 700, sadece hoş görünümlü haritalar sunmak ve çevredeki önemli yerlerin 3 boyutlu grafiklerini göstermekle kalmıyor, tüm rotayı gayet gerçekçi bir şekilde 3 boyutlu arazi olarak gösterebiliyor, hatta seçilen şehirlerin havadan çekilmiş resimlerini izletebiliyor. ~Falk’ın açıklamasına göre bu yöntem hem daha kullanışlı hemde dik eğimler veya sert dönüşleri daha gerçekçi bir şekilde gösterdiğinden daha güvenli. Vision 700’de ücretsiz olan anlık trafik durumu güncellemeleri Vision 500’de ise 3 ay bedava. 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.