Mutlak sporcu

İLK İZLENİMLER
(+) Dizginlenmemiş havadar sürüş keyfi; harika motor sesi; yüksek performans
(-) Günlük kullanım için süspansiyon fazla sert; açılır tavanın kullanımı zor; üstü kapalı kullanımda gürültü seviyesi yüksek

NELER YENİ
Spyder, standart Boxster modellerine göre daha hafif (1275 kg) ve daha güçlü (320 HP) bir sporcu. Üstü açık kullanımda 267 km/s olarak açıklanan maksimum hız ise ailenin en hızlısı olmadığını kanıtlıyor. Tavan brandası sağanak yağmurlardan korumak dışında bir işe yaramıyor.

SÜRÜŞ ÖZELLİKLERİ
Kesinlikle sert bir otomobil. Tarzıyla ilk andan itibaren insanı zehirliyor. Ayrıca motorundan, bir Porsche’den bekleyeceğiniz çığlıklar ve kükremeler yükseliyor. Yeni spor süspansiyon sayesinde otomobil yere neredeyse yapışıyor ve insanın sadece virajlarda kullanmak istemesine neden olacak mükemmellikte bir yönlendirme kabiliyeti sunuyor.

SONUÇ
Sesiyle ve sürüş tarzıyla tam bir keyif makinesi. Ayrıca mükemmel bir viraj avcısı da. Ne yazık ki günlük kullanım için biraz fazla sert kalıyor.

TEKNİK VERİLER
Ortada konumlandırılmış 6 silindirli boxer motor; motor hacmi: 3436cc; maksimum güç: 320 HP-7200 d/d; maksimum tork: 370 Nm-750 d/d; 6 ileri manuel şanzıman; 0-100 km/s: 5.1 sn; maksimum hız: 267 km/s; tüketim: 9.7 lt/100 km; CO2 emisyonları: 228 gr/km.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.