Nissan 2010 Paris Motor Show’da

“Townpod” adlı bu konsept, benzersiz tasarım ile ferah ve pratik iç donanımı buluşturmayı başaran bir dizayna sahip. Konsept araç, teknoloji ve yaratıcılığı yakından takip eden yeni nesile, sıfır emisyonlu hareketlilik sunmak için tasarlandı. Bir otomobilden ve bir vandan çok daha fazlasını sunan bu elektrikli otomobil yepyeni bir çağı müjdeliyor.

Nissan LEAF

Sıfır emisyon temasına devam eden Nissan, gelecek yıl Avrupa’da satışa sunulacak  Nissan LEAF’i  Paris Motor Show’da sergileyecek. Sıfır emisyonu ile %100 elektrikli bir araç olan Nissan “LEAF” Nissan tarafından amacına uygun tasarlanmış, seri üretimi yapılan, düşük maliyetli ilk elektrikli araç olma özelliğini taşımaktadır. ?Nissan tarafından geliştirilen aracın gücü, ön tekerleklerden çekiş sağlamak için, aracın ön tarafına yerleştirilmiş kompakt bir elektrik motorundan gelmektedir. Alternatif akımlı (AC) motor 140 km/s aksimum hıza ulaşmaya yetecek 80 kW güç ve 280 Nm tork üretmektedir. Araç tam dolu akü ile 160 km’lik sürüş mesafesi sağlmaktadır. Elektrik motoru, Nissan tarafından geliştirilmiş ve 90 kW’den fazla güç çıkışına sahip katmanlı bir lityum iyon aküyle çalışıyor. 48-modüllü akü, Nissan LEAF’in koltuklarının ve zemininin altına monte edilmiş. Frenleme ve yavaşlama sırasında geri kazanılan yenilenebilir enerji, boşa giden enerjiyi en aza indirmek üzere doğrudan aküye gönderiliyor.~Yeni Nissan Micra
Yeni Nissan Micra önceki nesillerin ruhunu devam ettiriyor. Rakiplerine karşı eşsiz tasarımıyla dikkat çeken Yeni Micra, mükemmel mühendisliğin sayesinde ferah bir iç kabine sahip. Micra, yeni platformu sayesinde dinamik ve keyifli bir sürüş sağlıyor. 115 g/km emisyon ile 5 lt/100 km tüketim döngüsünü başarıyla birleştiren yeni üç-silindirli 1.2 litrelik benzinli motor düz ve CVT vites seçenekleriyle ekonomi ve performansı birarada sunuyor. Yeni Nissan Micra şehirde araç kullanma stresini azaltacak tamamen kullanışlı ve yenilikçi bir teknoloji sunacak.

Nissan Juke

Paris Motor Show, Nissan’ın yeni kompakt spor Crossover’ı Nissan Juke’un ilk müşteri teslimatlarıyla aynı zamana rastlıyor. İngiltere’de üretilen Nissan Juke şimdiye kadar Avrupa’da 20.000’den fazla ön sipariş aldı. Nissan Juke sıradışı ve benzersiz tasarımı ile kompakt sınıfa yeni bir soluk getiriyor. Nissan’ın ürün gamındaki üçüncü Crossover olma özelliğini taşıyan Nissan Juke, Avrupalı müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan modelleri pazara sunma konusunda Nissan’ ın liderliğini pekiştiriyor. Nissan Juke satışlarının yüzde sekseni ilk kez Nissan alacak olan müşterilere ait ve bu oran ödül kazanan Nissan Qashqai ile ulaşılan rakamlara benzer bir rakam.~Yenilenen Nissan X-TRAIL
Nissan’ ın karakteristik SUV aracı, Nissan X-TRAIL üzerinde ise bir çok yenilik  yapıldı. Yenilenen ön ızgara, arka stoplar ve daha geniş lastikler araca güçlü bir görünüm kazandırıyor. İç mekanda kullanılan malzemeler ve yenilenen iç renk kombinasyonu ambiyansın geliştirildiğine işaret ediyor. Geliştirilen görsellik, yenilenen yol bilgisayarı ve yeni gösterge paneli ile daha kolay bilgi edinmeyi sağlıyor. Dizel motorda, dişli kutusu oranlarında ve aerodinamikte yapılan güncellemeler daha az emisyon ve yakıt tüketimi sağlıyor.

Not: Basın bülteninden
derlemedir
.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.