Opel ’den İki Dünya Prömiyer

GTC konsept ve Opel Astra Sports Tourer ilk kez otomobil severlerle Mondial de l’Automobile’de buluştu. Bu iki otomobil kapılarını 29 Ekim’de ziyaretçilere açacak İstanbul Motor Show’da da otomobil severler için sergileniyor olacak. İki dünya prömiyeri yanında Opel’in 2011 yılında üretme girecek ilk elektrikli otomobili Ampera ve çevre dostu ecoFLEX seriside Paris’de  Opel standında dikkat çekenler arasında yer alıyor. Tüm bu modeller yanında Ekim ayında Türkiye’de satışa sunulacak olan Yeni Meriva seriside sunduğu fonksiyonelliklerle ilgi çekiyor.

Opel, GTC Paris Koncept detay:
Opel, GTC Paris konseptini Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarttı. GTC Paris konsepti, Richard Bach’ın ünlü romanı Jonathan Livingston Seagull‘dan bir alıntı olan “…ve hız, saf bir güzellikti” ifadesi üzerine şekillendi. Bu ifade, aracın dinamik, akıcı hatlarının oluşturduğu sanatsal yüzeylere ve güçlü duruşa da yansıyor. Sadeliğin beraberinde getirdiği çarpıcı etkiye sahip olan üç kapılı kompakt GTC Paris, Alman mühendisliği ve yenilikçiliğini göz alıcı tasarımla bütünleştiren, ulaşılması kolay bir otomobili olması için tasarlanmış. GTC Paris’in motoru dört silindirli, 213 kW/290 beygir gücünde, 2.0lt doğrudan püskürtmeli benzinli turbo motor. Sürücülerin şehir içi sürüş şartlarında hem yüksek performans hem de maksimum yakıt verimliliği elde edebilmeleri için Start/Stop  teknolojisine de sahip. Şanzıman, altı ileri vitesli ve manuel. GTC Paris 21 inç jantları sayesinde adeta zemine kenetleniyor. ~Astra Sports Tourer detay:
Opel’in Almanya, Rüsselsheim’daki Uluslararası Teknik Tasarım Merkezinde tasarlanıp geliştirilen ve İngiltere, Ellesmere Port’daki üretim tesisinde üretilecek olan Astra Sports Tourer Kasım ayında Avrupa ve Türkiye’de pazarlara sunulacak. Türk otomobil severlerin ilk kez İstanbul Motor Show’da göreceği dinamik, kıvrak yol tutuşa sahip, geniş bagaj alanı sunan, Start/Stop teknolojisine sahip ve çevre dostu teknolojilerle donatılmış otomobili  birinci sınıf kalite ve fonksiyonellik sunuyor.

Not: Basın bülteninden
derlemedir
.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.