Otokoç otomotiv, 2011’i rekor satışla tamamladı

Otokoç Otomotiv, 2011 yılında tüm iş birimlerinde “müşteri memnuniyeti ve sadakatine odaklanarak” hem satışlarını hem de karını artırıp oldukça başarılı bir yıl geçirdi. Türkiye’de otomotiv perakendeciliğinin ve araç kiralamanın lider şirketi Otokoç Otomotiv, 2011 yılını rekorlarla tamamlayarak, 2011 yılını bir önceki seneye göre yaklaşık yüzde 31 oranında artışla 2,9 milyar TL ciro ile kapattı. Bugün, operasyonunu konusunda uzman 2 binin üzerinde çalışanı ve Türkiye geneline yayılmış 118 tesisinde sürdürüyor.

Türkiye’nin en büyük otomotiv perakendecisi Otokoç Otomotiv araç satışında 75.800 adetlik satış rakamı ile rekor kırdı.
Otomotiv perakendeciliğinde yıllardır sektördeki lider konumunu koruyan Otokoç Otomotiv’in Genel Müdürü Görgün Özdemir, 2011’in tüm sektör açısından başarılı geçtiğini, toplam pazarın bir önceki yıla göre yaklaşık %15 büyüdüğünü söyledi.
“Temsil ettiğimiz tüm markaların en çok satan bayisi konumundayız.”

Özdemir, “Bir perakendeci olarak pek çok üretici markanın distribütörlerinin toplamından daha fazla satış gerçekleştirdik. Bu anlamda Türkiye’deki distribütör satışlarında 5. sıradayız ve bu adetteki satışla toplam pazardan aldığımız yüzde 8.4 pay ile otomotiv perakendeciliğinde lideriz. Türkiye’de satılan Ford markalı araçların yüzde 28’inin, Fiat markalı araçların yüzde 27’sinin satışını tek başımıza gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz”, dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.