P+M TEAM, “Philpa İnternational rally”de birinci

Pergel İnşaat Klasik Otomobil Takımı “P+M TEAM” adına yarışan Sinan Evman (pilot) ve Demet Tokgöz (copilot) 52 ceza puanıyla, tripmaster grup genel klasmanında birinci oldu. 1957 model Karmann Ghia Convertible ile yarışan ikili, grubundaki “Kategori E” birinciliği ile “En İyi Yabancı Ekip” ödüllerini de kazandı.

Pergel İnşaat Klasik Otomobil Takımı P+M TEAM, Yunanistan Klasik Otomobil Klubü PHILPA tarafından bu sene kırkıncısı düzenlenen Uluslararası Philpa Rallisi’nde ülkemizi başarıyla temsil ederek şampiyon oldu. İki araçla ralliye katılan P+M TEAM adına, 1957 model Karmann Ghia Convertible ile yarışan Sinan Evman (pilot) ve Demet Tokgöz (copilot) tripmaster grup genel klasmanında birinci oldu. İkili bu sonuçla, bu yıl kırkıncısı düzenlenen Philpa International’i kazanan ilk Türk ekibi oldu.

Yunanistan’da her yıl Eylül ayında gerçekleştirilen ve Komşu’daki en zorlu klasik ralli olarak bilinen “Philpa International Rally”’nin ilk gününde Larissa-Kalambaka parkuru tamamlandı. Rallinin en zorlu dağ etaplarının yer aldığı ikinci ayağı Kalambaka-Plastira-Meteora arasında gerçekleşti. Değişik ülkelerden gelen yarışmacıların tripmaster ve klasik olarak iki ayrı gurupta değerlendirildiği yarışın üçüncü ve son gününde, Kalambaka-Metsovo parkuru katedildi.

20 özel etabın gerçekleştiği ve 522 Km süren yarışın finişine, toplamda 52 ceza puanıyla gelen Evman-Tokgöz ekibi, en yakın rakibinin 40 puan önünde birinciliği göğüsledi.

P+M Team adına 1977 Pontiac Bonneville ile yarışan ikinci ekip olan Stefan Özdoğramacıyan ve Arda Zarmanoğlu ikilisi, yarışı 556 ceza puanıyla tamamlayarak tripmaster grubu kategori G üçüncülüğünü kazandı.

Düzenlenen ödül töreninde, şampiyonluk kupasını Uluslararası Antika Otomobil Federasyonu (FIVA) temsilcisi Lukas Oberholzer’in elinden alan Türk ekibinden pilot Sinan EVMAN, “P+M TEAM kurulalı henüz 3 sene oldu. Bu kısa süre içinde bu önemli ralliyi kazanan ilk Türk ekibi olmamız çok sevindirici. P+M TEAM olarak 2012 yılı hedefimiz, uluslararası yarışlarda genel klasmana birden fazla aracımızın girmesi” dedi. Co-pilot Demet Tokgöz ise, “Uluslararası rallilerin bir güzel yanı da yeni dostluklara vesile olması. 29 Ekim’de ülkemizde gerçekleşecek yarışa, Yunanistan ve Romanya’dan 10-15 kişilik bir misafir grubu bekliyoruz” dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.