Porsche’nin iki yeni 911 modelinin dünya prömyeri

Porsche Paris Motorshow’da 911 model ailesinin iki yeni üyesinin ilk gösterimini yapıyor; Carrera gamının en üstünde yer alan 911 Carrera GTS ve markanın ilk kez 1954 yılında ürettiği 356’nın döndüncü nesli 911 Speedster.

911 şimdi daha sportif
Porsche’nin dünya prömeriyerini yapacağı ilk model, hem coupe ve hem de cabriolet olarak pazara sunulacak olan Carrera ailesinin en üstünde yer alan Carrera GTS. Daha önce Carrera S’de kullanılan 3.8 litrelik yatay altı silindirli motorun revize edilmiş versiyonuna sahip Carrera GTS, teknolojik ve donanım özellikleri sayesinde süper spor otomobil kategorisindeki iddiasını güçlendiriyor. 385 hp’lik Carrera S’e göre arkası 44mm daha geniş ve 23 hp daha güçlü olan; 408 hp güç üreten Carrera GTS, 4200d/dk’da 420Nm tork üretiyor. Standart olarak altı ileri manuel şanzımanla sunulan model, isteğe bağlı olarak, Porsche’nin yedi vitesli PDK çift debriyajlı şanzımanıyla da alınabiliyor. 100 km/s hıza 4.2 saniyede ulaşan Carrera GTS, 306 km/s azami hıza sahip.

Paris Otomobil Fuarı bir efsanenin dönüşüne tanık oluyor
Porshce’nin Paris Fuarı’nda dünya prömiyerini yapacağı bir diğer model ise, ilk 1954 yılında seri üretilen 356 Speedster’in dördüncü nesli; 911 Speedster. ~Bir Porsche klasiği olarak arkadan motorlu bu spor otomobil, 911 Carrera GTS’de kullanılan 3.8 litrelik altı silindirli motora sahip. Sadece 356 adet üretilecek olan 911 Speedster, standart olarak sunulan PDK şanzıman, Porsche Aktif Süspansiyon Sistemi gibi teknolojik donanım ve özelliklere sahip. 

Not: Basın bülteninden
derlemedir
.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.