Renault 64.Cannes Film Festivalinin resmi sponsoru

Renault Latitude, Cannes Film Festivali’nin Resmi otomobili

Renault Latitude, 11 – 22 Mayıs 2011 tarihleri arasında, fotoğrafçıların patlayan flaşları altında pürüzsüz lüks sedan çizgilerini ve pırıl pırıl ışıldayan logosunu sergileyerek Festival’e davetli aktör, aktrist ve ünlülere Festival sarayının ünlü merdiven basamaklarına kadar eşlik edecek.

Seçkin yolcularının rahatlığına dönük iç mekânı ile Latitude birinci sınıf yolculuk sunuyor. Seçkin bir mekân, iklim ve müzik ambiyansı sunan lüks kabini, güçlü motor seçenekleri ile Latitude günlük stresten uzaklaştıran yolculuklara davet ediyor.
Dengeli orantıları, cömert boyutları, gücünü ifade eden ön yüzü, sağlam ve dinamik arka tasarımı ile Latitude bir dinginlik ve konfor duygusu veriyor.

L’Atelier Renault, Majestic 64 otelinin plajında vazgeçilmez buluşma noktası

Ardarda dördüncü yıl, Champs-Elysées (Paris)’teki L’Atelier Renault showroomu Cannes’da yine Majestic 64 otelinin plajında yerini alıyor. Her gün 10:00 – 18:00 saatleri arasında L’Atelier Renault, Festival sarayına iki adım mesafede ünlüleri, film ekiplerini ve medya profesyonellerini ağırlıyor.


Renault ve Les Toiles Enchantées (Sihirli Perdeler) Derneği

Renault aynı zamanda aktör Alain Chabat’ın himayesindeki Les Toiles Enchantées (Sihirli Perdeler) sinema derneğini destekliyor ve derneğin projeksiyon donanımları ile üyelerini taşımak için araçlarını tahsis ediyor. Cannes bölgesindeki çeşitli hastane ve sağlık kuruluşlarında tedavi gören çocuklar dünya prömiyerinden önce festival filmlerini izleyerek kendi Cannes Film Festivallerini yaşıyorlar.

Renault sinemayı seviyor

Louis Renault’nun ‘type A’ modelinin direksiyonunda görüldüğü Lumières kardeşlerin çektiği ilk filmden 1885 et 1898 yılları arasında Billancourt’daki Renault fabrikalarının yanına kurulan ilk sinema stüdyolarına kadar, Renault’yu 7. sanata bir asırdan uzun zamandır gönül vermiş.

Her sinema türünün tutkunu Renault, sayısız festival ve etkinliğe destek oluyor ve eşlik ediyor: Cannes Film Festivali, Sineme Sanat ve Teknikleri Akademisi (César ödülleri, Kısa Metraj Altın Gece Ödülleri), Deauville Film Festivali, Alpe d’Huez Film Festivali, Marrakech Film Festivali, Londra Film Festivali, San Sébastian Film Festivali, Valladolid Film Festivali,… 110 yıla ilaveten binlerce Renault, dünyanın her yerindeki çekim setlerinde ve kırmızı halılarda yıldızlara eskortluk yaptı.
Renault aynı zamanda Fransa’da ve yabancı ülkelerde film çekimlerine « ödünç otomobil » vererek sinema ve televizyon yapımcılarıyla da çalışıyor. Renault gamındaki araçlar aktörlerin yanı sıra heyecanlı, tehlikeli ve komik unutulmaz sahnelerde rol aldılar ve Ve tanrı kadını yarattı, Ölüme Bir Bakış (James Bond) veya Ziyaretçiler ve daha yakın zamanda Bitirim İkili 3 (Rush Hour 3) veya Devlet Sırrı (Une Affaire d’Etat) gibi ses getiren filmlerde ön plana çıktılar.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.