“Silver Stripes”

Motorsporlarına yakınlığıyla bilinen ve farklı motorsporları aktivitelerinde destek vererek bu alanda etkin bir rol üstlenen Pirelli 25 yıldır Dünya Superbike Şampiyonası organizasyonunun tek resmi lastik tedarikçisi olmanın haklı gururunu yaşıyor. Dünya Superbike Şampiyonası’na 19887 yılından bu yana destek veren Pirelli, bu yıl 25. yılını kutluyor. Pirelli, Dünya Superbike Şampiyonası’ndaki 25. Yılının şerefine özel bir lastik geliştirdi. Kompetisyon kullanımı için geliştirilen ve süper yumuşak yapısıyla üstün bir performans sergileyen Diablo Superbike’ın bir versiyonu olarak üretilen “Silver Stripes-Gümüş Şeritler” görsel olarak farkını ortaya koyuyor.

Diablo Superbike Silver Stripes sırtında yer alan altı adet gümüş şeridin yanı sıra yanağında yer alan Diablo Superbike ve İtalyan bayrağı baskısıyla görsel bir şölen sunuyor. Markanın Dünya Superbike Şampiyonası’ndaki 25 yılını ve yeni lastiği değerlendiren Pirelli Moto Racing Direktörü Giorgio Barbier “Sahip olduğumuz tüm bilgi deneyimle başlar. Bilmek ise hatırlamak demektir. Pirelli olarak Gilera ve Guzzi gibi efsane isimlerle Grand Prix’lerde elde etiğimiz zaferleri hatırlıyor ve bu zaferlerle anılıyoruz. Bugüne kadar hafızalardan silinmeyen birçok önemli başarıya imza attık ve tüm bu başarılardan elde ettiğimiz verileri yeni lastikler geliştirmek üzere kullandık” diyerek Dünya Superbike Şampiyonası’nın Pirelli için öneminin altını çizdi.

Pirelli’nin Dünya Superbike Şampiyonası’ndaki uzun dönem işbirliği yaklaşık 10 yıldır üretimde olan ve her geçen gün yeni teknolojiler eklenerek geliştirilen Diablo gibi çok önemli bir ürünün ortaya çıkmasını sağladı. Dahası Pirelli, Diablo’nun teknik yapısı ve teknoloji ile Diablo Supercorsa SP, Diablo Rosso Corsa ve Diablo Rosso II gibi gerek günlük kullanıma, gerekse de pist kullanımına uygun önemli ürünleri pazara sundu.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.