Audi
Audi’nin İstanbul Auto Show’a teknoloji çıkarması!

Fuar merkezinin 12. salonunda diğer Doğuş Otomotiv markaları ile birlikte yer alan 1575 metrekarelik Audi standının yıldızı heyecanla beklenen yeni A3 ile A1 e-tron…


Sıfır emisyon, Audi A1 e-tron

Audi’nin e-tron ailesinin gelişiminin bir örneği olan A1 e-tron, yenilikçi bir şehir otomobili (Mega City Vehicle-MCV). Plug-in üniteli elektrikli sürüş sistemine sahip A1 e-tron, 12 kWh lityum-ion güç ünitesi ile şehir içi trafikte 50 km’den fazla bir menzile sahip. İlk 50 km için 0 CO2 emisyonu değerine sahip bu kompakt şehir otomobili, 102 hp’lik güç çıkışıyla da son derece keyifli bir sürüş sunuyor. Elektrik enerjisinin bitmesi halinde kompakt içten yanmalı motor, bateriyi tekrar şarj ediyor. A1 e-tron, 100km/s hıza 10.2 saniyede ulaşabiliyor ve 130 km/s maksimum hıza sahip.

Yükselen teknolojinin kompakt formu; Yeni Audi A3

Audi’nin Fuar’da sergilediği modellerin başında, Fuar’la birlikte Türkiye’de satışa sunulan yeni A3 geliyor. Lüks sınıfın niteliklerini, üst düzey kompakt otomobillerin segmentine taşıyan yeni Audi A3 Türkiye’de ilk planda 1,4 TFSI, 1,6 TDI ve 1,2 TFSI motor seçenekleriyle satışa sunulacak. Üç kapılı otomobil, aktarma organlarında, mobil bilgi-eğlence ve sürücü destek sistemlerinde toplu şekilde pek çok teknolojiyi barındırıyor.

Tamamen yenilenen Q5, daha etkileyici

Audi standındaki bir diğer yenilik ise, sportif, konforlu ve çok işlevli Q5 modelinin yenilenmiş hali. Çok yönlü ve başarılı bir karaktere sahip bu orta sınıf SUV şimdi, tasarım, bilgi –eğlence, şasi ve motor konularında birçok yeni çözüm getirerek daha çekici, verimli ve sportif bir hâle geldi. Türkiye’de Kasım ayı itibarıyla yetkili satıcılarda yerini alacak ve ilk planda 2.0 TDI ve 2.0 TFSI olmak üzere iki motor seçeneğiyle sunulacak yeni Q5, performansı artırılmış olmasına rağmen yakıt tüketim değerlerinin yüzde 15 kadar azaltılmasıyla son derece iddialı.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.