Juke
Yenilikçi performans

Üretime hazır vaziyetteki Juke NISMO, Nissan’ın 24hr yarış kampanyasını desteklemek amacıyla haziran ayında Le Mans’ta gerçekleştirilen ilk tanıtımının ardından bu şehrin sadece 210 km doğusunda bulunan Paris’teki Otomobil Fuarında ilk gösterimine çıktı.

Juke NISMO, Nissan için iki heyecan verici ilki temsil ediyor. NISMO (NISsan MOtorsport) serisinin Avrupa’da üretilen ilk modeli olmakla kalmıyor aynı zamanda Birleşik Krallıkta tasarlanan ve en iyi satış oranına ulaşan Compact Crossover modelinin ilk ulaşılabilir performans değiştiricisinin üretildiğini de müjdeliyor.

2010 yılında Juke modelini lanse ederek Compact Crossover sektörüne öncülük eden Nissan, NISMO versiyonuyla yeni bir çığır açıyor. Daha önce Tokyo ve Cenevre’de düzenlenen Uluslararası Otomobil Fuarında konsept olarak tanıtılan Juke NISMO’nun üretim versiyonu Nissan’ın en başarılı yarış arabalarıyla aynı DNA’ya sahip. 1980’lerin sonlarında üretilen klasik Skyline serisi yarış arabalarından Japonya’da üretilen Super GT modeline ve GT-R GT1 dünya serisine kadar tüm NISMO araçları yenilikçi mühendislik, çeviklik, heyecan ve yarış kazandıran devinim ile özdeşleşmiş durumda.

Nissan, NISMO ürün yelpazesini geliştirmek için cesur bir plan uygulamaya koyuyor. Juke NISMO bu seriye öncülük edecek, diğer modeller ise Juke NISMO’nun tekerlek izlerini takip edecek. Tüm çeşitler NISMO mühendislik ile – Nissan’ın Japonya’daki motor sporları departmanı – geliştirilecek; spor odaklı kullanım, performans ve heyecanın yanı sıra farklı bir tasarım ve bireysellik seçeneklerini sunacak.

Nissan Juke NISMO, standart Juke modelinin radikal tasarımını NISMO’nun motor sporları alanındaki uzmanlığından esinlenerek gerçekleştirilen sportif performans artırımı ile birleştiriyor. Eklenen yeni özellikler arasında Juke modelini daha etkili, dinamik ve güçlü bir tasarıma kavuşturan yeni bir aerodinamik paketi yer alıyor. Yeni model daha alçak ön ve arka tamponlara, daha geniş kanatlara ve tavan eteğine sahip. Ayrıca, araçta arka kısmındaki hava akışını kontrol eden ayarlı rüzgâr ızgarası ve arka rüzgârlık bulunuyor. Gerçek bir NISMO modeli olan yeni Aero Pack sadece şov amaçlı değil aynı zamanda motor sporları deneyiminden esinlenerek hava akışının geliştirilmesine de fırsat tanıyor.

225/45 R18 tip lastikli 18 inç boyutundaki yeni cesur tekerlekleri daha iyi bir yol tutuşu sağlayarak Juke modelinin yol hâkimiyetini arttırıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.