Suadiye’de yağmur altında V1 Challenge şov!

Bugüne kadar gerçekleştirilen dört yarışı ile motorsporlarına yeni bir soluk getiren, farklı şehirlerde ve formatlarda yapılan yarışlarıyla merakla beklenen V1 Challenge’ın 2011 sezonu beşinci ayak yarışı 16 Ekim Pazar günü İstanbul Suadiye’de gerçekleştirildi. Alanı dolduran seyirciler V1 Challenge pilotlarının ıslak zeminde sergilediği yüksek performans ve görsel şovuyla coştu.

VOLKICAR’ların başrolde olduğu V1 Challenge’ın İstanbul Suadiye ayağında yarışmacılar üçerli gruplar halinde yarıştı. Her üçlü grup yarışını kazanan pilot bir üst gruba çıktı. Bu yarışların sonuçlarına göre Can Tolon, sıralama turlarında en iyi zamana imza atan Burak Çukurova ve ikinci en iyi zamanın sahibi Özgür Gür ile finalde yarışmaya hak kazandı. Bu üç hızlı pilot on turluk yarışta kozlarını paylaştı ve Can Tolon damalı bayrağın altında geçen ilk pilot oldu.

Active Academy destekli aracıyla zafere ulaşan Can Tolon’un ardından ikinciliği Iss Catering Services pilotu Burak Çukurova, üçüncülüğü ise Nescafe Xpress aracında yarışan Özgür Gür kazandı. V1 Challenge’ın ödüllendirme sistemi gereği, Can Tolon 3.000 TL. Burak Çukurova 2.000 TL ve Özgür Gür de 1.000 TL’lik para ödülünün sahibi oldu. Para ödülünün yanında ilk üçe giren pilotlar Bodrum Otel Gümüşlük’te bir hafta çift kişilik tatil ödülünün de sahibi oldu.

V1 Challenge’ın beşinci ayağını kazanan Can Tolon, son iki yarışta zafere çok yaklaştığı halde bazı talihsizlikler yaşadığını fakat buna rağmen sonunda istediği başarıyı elde ettiğini ve çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Lassa, Telia Sonera, ISS Catering Services’in co-sponsorluk yaptığı V1 Challenge’ta Vakkorama, CMS, Power FM ve Medline destek co-sponsoru olarak katkı yapıyor. Yurtiçi Kargo, Tefal, Team 47, KYK, Ece Türkiye A.Ş, Derimod, Kaşmir Halı, Polimeks İnşaat, Serencebey, Active Academy, TV8, Little Ceasers, Nescafe Xpress, Dedeman, MSA gibi sektörlerinin önde gelen şirketleri ise araç sponsorluğu yapıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.