Subaru rüzgarı bursa’da esecek!

Japon endüstri devi Fuji Heavy Industries tarafından üretilen ve 15 yıldır Bayraktar Holding güvencesi ile Türkiye’de satışa sunulan Subaru, en beğenilen ve yeni modellerini Bursa Oto Show’da otomobil meraklılarıyla buluşturuyor. Subaru’nun farklı tercihlere ve ihtiyaçlara göre tasarladığı birbirinden özel modelleri Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan ‘Bursa Oto Show 2011’ Fuarı’nda sergileniyor.

Subaru standının yıldızı 3. Nesil Forester


Şehirden uzaklaş ama terk etme” konsepti ile yenilenen Forester’da her türlü koşulda kolay kullanım, konfor, güvenlik ve sürüş keyfi gibi unsurlar ön planda tutularak “tasarım”, “sürüş” ve “çevre duyarlılığı” öğelerinin dengeli bir şekilde bir araya getirilmesine özellikle önem veriliyor. Performans, güvenlik, yol tutuşu ve yakıt tüketiminde rakipsiz özellikleri ile öne çıkan Forester, SUV segmentinde ailelerin tercihini Subaru’dan yana yapmasını sağlıyor. Subaru’nun bu yıl geliştirdiği üçüncü nesil Boxer motor, 21 yıllık Boxer teknolojisindeki en önemli değişiklik olarak kabul ediliyor. Yeni nesil Boxer motordaki yenilikler motorun hem daha çevreci hem de sürüş performansı açısından daha güçlü bir karakter kazanmasını sağlıyor. Yenilenen Boxer motor, eski motora oranla yüzde 11 daha az yakıt tüketiyor ve Forester’ı rakipleri arasında en cimri SUV statüsüne çıkarıyor. Forester tüm vites aralıklarında sağlanan yumuşak hızlanma ile üst düzey bir sürüş performansı sergiliyor. Forester 2.0X (5MT) için sağlanan 173g/km. CO2 emisyon oranı sınıfında Subaru’yu rakiplerinden ayırıyor.


Subaru’nun en yeni modelleri Bursalılarla tanışıyor

Bursa Oto Show’un hem Bursa hem de çevre iller için çok önemli bir fuar olduğunu ifade eden ve açılış öncesi görüşlerini paylaşan Subaru Genel Müdürü Toros Kardaş; “Bursa ve çevre illerde otomotiv ana ve yan sanayinde son dönemde büyük yatırımlar yapılıyor. Ülkemiz ihracatının önemli bir kısmından pay alan, otomotiv sektörünün üssü olarak kabul edilen Bursa ve çevresi Bayraktar Grubu markaları için de oldukça önemli bir konuma sahip. Bursa ilinde 1996 yılından beri Subaru markasının bayrağını dalgalandıran Erginakın Motorlu Araçlar San.Ltd. Şti. en güçlü partnerimiz. Türkiye’nin sanayici ve üretici yüzünü temsil eden Bursalıların beğenilerini ve en önemlisi de Subaru markasına olan bağlılıklarını biliyoruz.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.