Taşımacılıkta akaryakıt maliyetleri ücretsiz hesaplanabilecek

Türkiye’de lojistik şirketlerinin maliyetlerini yüzde 35’e varan oranda hafifleterek ilgi odağı haline gelen DKV, kullanıcılarına yeni bir kolaylık sundu. İnternet üzerinden erişilebilen maliyet hesaplama aracı ile kullanıcılar başlangıç, üç alternatif varış güzergahı, mesafe ve tahmini seyahat süre bilgilerini sisteme girerek yolculuğun akaryakıt maliyetini öğrenebilecekler. Aynı zamanda bu hizmet ile sürücüler için sisteme birden fazla dağıtım noktası da girebilecek.

DKV yetkilileri, çok yakında akaryakıt fiyatlarının da istendiği an çevrimiçi olarak öğrenilebileceği bir hizmet verileceğini açıkladı.

Azfar: “Yolculuk maliyetleri artık daha kolay ve net olarak belirlenebilecek.”

DKV Ürün Müdürü Julia Azfar konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Maliyet hesaplama aracı ile kullanıcılarımız kilometre hızı, zaman, yakıt fiyatı ve yakıt ekonomisi gibi firma için önemli olan faktörleri öğrenecekler. Güncel trafik bilgilerinin de bulunduğu sistemde şoförler yoldaki kaza ve trafik durumunu da görerek alternatif yolları tercih edebilecekler. Sunduğumuz bu sistem ile kullanıcılarımız Avrupa’daki yolculuk maliyetlerini daha kolay ve net bir şekilde belirleyebilecekler.”

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.