Testlerinden tam not aldı

Performans, konfor ve üstün güvenlik özellikleri ile pazarda fark yaratan Subaru Legacy’nin Japon versiyonu, çarpışma güvenlik performansı testlerinin yanı sıra yayaların baş ve ayaklarının korunması testlerinden de birincilikle çıkarak JNCAP’tan 5 Yıldız aldı. Ön ofset çarpışma testinden, yandan ve arka yandan çarpışmalarda boyun incinmesine karşı koruma performansından, yayaların baş ve ayaklarının maksimum oranda korunmasından en yüksek notu alan Subaru Legacy dünya çapında en güvenilir otomobiller arasında yer aldığını bir kez daha kanıtladı.

Dünya çapında başarılarla dolu Subaru geçmişi

JNCAP, Emlak, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı ve NASVA* tarafından gerçekleştirilen Japonya’da satışa sunulmuş olan araçların güvenlik performanslarını değerlendiriyor. Geçtiğimiz yıl JNCAP’ın GRANDPRIX’le Ödüllendirdiği tek otomobil olan Legacy aynı zamanda Amerikan Insurance Institute of Highway Safety (Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından 2010’un “En Güvenli Tercihi” olarak ödüllendirilmişti. Subaru Legacy, Avustralya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı (ANCAP) tarafından yapılan çarpışma dayanıklılık testinin son raundunda da kullanıcı güvenliği açısından 5 Yıldız (En yüksek seviye) almıştı. Aynı şekilde IMPREZA modeli de 2008 yılında ‘07/’08’ JNCAP Grand Prix’i kazanmıştı. FORESTER ise 2009 yılında “Mükemmel Araç” unvanına layık görülmüştü.
Subaru diğer modellerinde olduğu gibi Legacy’de de Symmetrical AWD sistemi ve yatay yerleşimli Subaru Boxer Motor standart olarak bulunuyor. Symmetrical AWD, motor gücünü 4 tekerleğe eşit olarak dağıtarak üstün yol tutuş ve güvenlik sunarken yatay yerleşimli Subaru Boxer Motor, sessiz ve titreşimsiz çalışarak güçlü performans ve kusursuz denge sağlıyor. Subaru’ya özgü tüm bu benzersiz teknik özellikler kullanıcısına güvenli ve gerçek bir sürüş keyfi sunuyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.