“TomTom Commuter” Projesini Sunuyor

Amsterdam, 16 Mayıs 2013 – TomTom günlük sürüş varsayımlarını almak için tasarlanan TomTom Commuter projesini bugün duyuruyor. Gelecekte, sürücüler evlerine ve iş yerlerine giden en hızlı yolu artık bilecekler. Dünya standartlarındaki birinci kalite TomTom anında trafik bilgisi tarafından desteklenen TomTom Commuter, günlük trafikte bulunan ana karar noktalarındaki tahmini varış zaman (ETA / Estimated Time of Arrival) kıyaslamalarının yapılmasını sağlıyor.

Çoğu gezici her gün kullandıkları yerleri ve yolları bildikleri için turn-by-turn navigasyona ihtiyacının olmadığını düşünüyor. Ancak sürücüler, değişen trafik durumuna göre hangi güzergahın en çabuk varılacak yol olduğunu hiçbir zaman tam olarak bilemezler. TomTom’un bu yeni projesi sürücülerin ihtiyacı olan işe gidiş ve dönüşe en hızlı yolu bulmalarına destek veriyor.

TomTom Genel Müdürü Corinne Vigreux konuyla ilgili şunları söyledi:”TomTom tüm yol ağı genelinde trafik durumu ile ilgili eşsiz bir bilgiye sahip. Amacımız, trafik konusundaki uzmanlığımızı gezicilerin gerçekten ihtiyacı olan bilgiye ulaşmalarını sağlamakta kullanmak. Çoğu sürücü her gün hangi güzergahın en hızlı güzergah olduğundan emin olamadıkları bir sürüş çıkmazı yaşıyor. TomTom Commuter, bu belirsizliği kökünden söküp atıyor ve günlük sürücülere bilinçli kararlar vermelerini sağlıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.