V1’de Altın Kupa Yağız’ın

Ülkemizin ilk özgün yarış otomobili Volkicar’lar ile düzenlenen V1 Challenge’ın final yarışı, İzmit Körfez Yarış Pisti’nde heyecan dolu mücadelelere sahne oldu. Volkan Işık tarafından tasarlanıp üretilen yarış otomobili Volkicar’lar ile düzenlenen, Tarsus, İzmir, Aydın ve Kocaeli’de gerçekleştirilen 7 ayaklık V1 Challenge’da 16 pilot altın kupaya ulaşabilmek için ter döktü. Şampiyonluk iddiası bulunan Yağız Avcı, Burak Çukurova, Can Tolon ve Ümit Can Özdemir kıran kırana bir mücadele sergilediği organizasyon, 8 turluk iki yarış şeklinde koşuldu.

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Burak Çukurova, son ayağın birincisi olurken, Yağız Avcı ikinci, Dağhan Ünlüdoğan üçüncü olarak podyuma çıktı. Genç isimler Ümit Can Özdemir ve Can Tolon ilk turlarda yaptıkları hatalarla, mücadelenin dışında kaldılar. Ralliler haricinde bu sezon Telia Sonera desteğinde V1 Challenge’da da mücadele eden 2012 Doğu Avrupa Ralli Şampiyonu Yağız Avcı, final yarışında elde ettiği ikincilikle altın kupaya uzanmayı başardı.

Yağız Avcı final yarışının ardından; “Bu sezon dahil olduğum V1 Challenge’ı İzmit Körfez Pisti’nde yaptığımız son yarış ile noktaladık. Baştan sona çok mücadeleci geçen sezonu şampiyon olarak tamamlamayı başardım ve benim için çok öğretici ve keyifli bir şampiyona oldu. Yine 16 Volkicar’ın aynı anda yarıştığı son yarışta şampiyonadaki en yakın rakiplerim Burak Çukurova ve Can Tolon ile heyecanlı bir mücadele yaşadık ve günü ikinci tamamlayarak şampiyonluk için yeterli puanlara ulaşmış oldum ve sadece 1 puan fark ile mutlu sona ulaştım. Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki ikincilik ve Doğu Avrupa Ralli Şampiyonluğu’ndan sonra V1 Şampiyonu olmak benim için çok önemliydi ve altın sezonum oldu diyebilirim. Öncelikle tüm rakiplerimi dostluk çerçevesi içerisinde verdikleri mücadeleden ötürü çok tebrik ederim. Bu sezon V1 Challenge’da yer almamı sağlayan Volkan Işık ve ekibine, aynı zamanda Volkicar sponsorum TeliaSonera’ya, sezon boyunca emeği geçen herkese ve destekleriyle yanımda olan herkese çok teşekkür ederim. Umarım gelecek sezonda da devam etme şansını yakalayabilirim.” açıklamasını yaptı.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.