Vettel Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni INFINITI

Performansla ruhun mükemmel uyumunu yakalayan Infiniti, dünyanın en talepkar sürücülerinden biri olan Sebastian Vettel’e hitap eden son FX modelinin lansmanını Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi. Formula 1 şampiyonu Sebastian Vettel’in yönlendirmeleri doğrultusunda tasarlanan yeni model, sadece 6 ayda geliştirildi.

Dünya otomotiv piyasasının gözlerinin çevrildiği Frankfurt’ta, tanıtımını bizzat Sebastian Vettel’in yaptığı Infiniti FX çok özel niteliklere sahip. Şimdiye kadar üretilen en hafif, en hızlı ve en aerodinamik FX olan Vettel’e özel bu seri, Redbull Racing takımı ile ortaklaşa yapılan modifikasyonlar sonrasında 300 km/s’lik hıza kolaylıkla çıkabiliyor.

İç tasarımında Vettel’in özel zevklerine yer verilen FX, alçaltılmış gövdesi ile şampiyonlara layık sportif bir havaya sahip. Tamponlarda kullanılan led ışıklı ayrıntılar ve özel jantları ile dikkat çeken araçta 8 silindirli 5 litrelik bir motor kullanılıyor. Aerodinamik özellikleri sayesinde kaldırma katsayısında (Cl) yüzde 30 gelişme görülen yeni FX, sürtünme katsayısını da (Cd) yüzde 5 oranında azaltıyor. Ayrıca yeni tasarıma sahip 21 inç jantlar ve karbon fiber parçalar 46 kg ağırlık tasarrufu sağlıyor. Sebastian Vettel’in de tasarımına bizzat katıldığı otomobilin yeniden döşenen kabininde ise ünlü gölge krom ve karbon detaylara yer veriliyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.