Yağız Avcı Doğu Avrupa Kupası’nda

Yeni sezona yeni ve yüksek hedeflerle başlayan Castrol Ford Team Türkiye, genç ve yetenekli pilotları ile takım tarihine yeni başarılar eklemek üzere. Yalta Rallisi’nden IRC zaferiyle dönen ekip, yine IRC’ye de puan veren Sliven Rallisi’nde elde ettiği genel klasman beşinciliğiyle şampiyonaya çok yaklaştı. 27-30 Eylül tarihlerinde koşulan ralli sonrasında Fiesta S2000 pilotu Yağız Avcı, co-pilotu Bahadır Gücenmez ile birlikte 2012 Doğu Avrupa Kupası birinciliğini büyük ölçüde garantilediler. Fiesta R2 ile yarışan Murat Bostancı ise co-pilotu Onur Vatansever ile birlikte genel klasman yedinciliğiyle iki çeker klasmanında zafere yaklaştı.

Bulgaristan’ın Sliven kentinde gerçekleştirilen ralli, 27-30 Eylül tarihleri arasında koşuldu. Üç gün süren rallinin ilk gününe seyirci özel etabıyla başlandı. Toplam 13 özel etabın koşulduğu rallide ekipler ikinci gün 8, üçüncü gün de 4 etabı geride bıraktı. 197 km’si özel etap olmak üzere 408 km’nin kat edildiği Sliven Rallisi, 30 Eylül Pazar günü saat 15.00’te sona erdi.

Yağız, zirveye oynamaya devam ediyor


Doğu Avrupa Kupası kapsamında Avrupa’da 4 yarışa katılan Castrol Ford Team Türkiye, aynı zamanda iki IRC yarışında da mücadele etmiş oldu. İlk IRC yarışları olan Yalta Rallisi’nde podyumun en üst basamağına çıkmayı başaran Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi, ikinci IRC yarışlarında da yine zirveye oynadı. Yarışın ilk gününü lider tamamlayan ekip, temkinli ve sonuç odaklı pilotajları ile ikinci gün servis alanına beşinci sırada döndüler. Avcı-Gücenmez ikilisi, üçüncü gün performanslarını koruyarak Doğu Avrupa Kupası liderliğini finişe ulaştırdılar. Ralli dünyasının yeni gözdesi olan Avcı, sürdürdüğü performans ile gelecekte de uluslararası ralli arenasında var olmayı sürdüreceğinin işaretini verdi. Fiesta R2 ile yarışan Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi, Yalta Rallisi’ndeki performanslarını aşarak, Sliven Rallisi’ni genel klasman yedincisi olarak tamamladılar. İki çeker klasmanı üçüncüsü ekip, Sınıf 6 birincisi oldu.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.