Yağız Liderliğe Yükseldi

V1 Challenge’da heyecan Tarsus, İzmit Körfez ve Aydın’ın ardından geçtiğimiz hafta sonu İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde devam etti. 16 pilotun mücadele ettiği organizasyon, toplu start formatında iki ayrı yarış olarak koşuldu.

Türkiye Ralli Şampiyonası ve Doğu Avrupa Ralli Kupası’nın haricinde bu sezon V1 Challenge’da da mücadele eden 2009-2010 ve 2011 Türkiye Ralli Şampiyonu ve 2012 Doğu Avrupa Ralli Şampiyonu Yağız Avcı da, Telia Sonera desteğinde start aldı. Bu sezon start aldığı 3 yarışı da birincilikle tamamlamayı başaran şampiyon pilot, ilk yarışı 7 ikinci yarışı da 3. Sırada tamamlayarak günü üçüncülükle tamamladı ve elde ettiği puanlarla kupada liderliğe yükseldi.

Yağız Avcı yarışın ardından; “V1 Challenge İzmir yarışı ile şampiyonanın son üç yarışına girmiş olduk. Bundan önce ki 3 yarışta birincilik elde etmiştim ve bir tanesine girememiştim, şampiyonada da ikinci sıradaydım. Bu yarışta ilk kez 16 pilot aynı anda start aldık ve parkur çok güzeldi. Şampiyonada ki rakiplerimize ek olarak bu yarışta çok iyi isimler de yarıştı ve oldukça iyi bir mücadele oldu. Kendi açımdan ise çok iyi bir yarış geçirmedim.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.