Yakıt tüketiminde yeni bir rekor kırdı

2012 Cenevre Motor Fuarı, yepyeni Energy dCi 90 dizel motora sahip Renault’nun ünlü minivan modeli ile tanışacak. Teknolojik açıdan üstün özelliklere sahip bu Energy dCi 110 versiyonu kapsamında, Kangoo Mulitx ve Kangoo Express versiyonları, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu açısından sınıfının en tutumlu modeli olma özelliği taşıyor.

Kangoo Energy dCi 90 ve 75 rekor seviyede sadece 4.4 litre/100 kmlik düşük NEDC kombine devirli yakıt tüketimi sunuyor, bu değer 115g CO2/km eşit. İki yeni motor aynı zamanda düşük kullanım maliyetine önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Yüzde 16’lık yakıt tasarrufuna ek olarak, toplamda, kullanım maliyet tasarrufu yüzde 14’e ulaşıyor.

Energy dCi 90 ve 75, Renault’nun Formula 1 yarışlarına katılmasından kaynaklanan özellikleri içeren üstün teknolojiye sahip. Örneğin, DLC-kaplı supap iticileri, otomobil yarışlarında yıllardır kullanılmakta olan bir tekniği (Diamond Like Carbon) kullanmaktadır. DLC’nin mekanik özellikleri sürtünmeyi önemli ölçüde azaltıyor ve enerji verimliliğini artırarak üstün performans ve kontrollü yakıt tüketimi sunuyor
Energy dCi motorlarda ayrıca ESM (Energy Smart Management- Akıllı Enerji Yönetimi) fren / yavaşlama enerji kazanımı, aşağıdaki artı navantajlar nedeniyle sürücünün ve araçta bulunanların konforunu artırmak üzere geliştirilmiş en son jenerasyon Stop&Start sistemi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.