Yarış Pistlerinden Yollara

FIA WTCC (FIA Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası), aralarında F1 ve WRC’nin de bulunduğu üç FIA dünya şampiyonasından biri. Tümü ADVAN yarış lastikleri ile donatılmış BMW, CHEVROLET, VOLVO ve SEAT marka binek otomobiller, 4 kıtada 12 farklı ülkede düzenlenen bu dünya şampiyonası için sıkı bir rekabete giriyor. YOKOHAMA’nın seçkin ADVAN yarış lastikleri ise 2006 yılından bu yana FIA WTCC’de kullanılıyor. YOKOHAMA yarış pistlerindeki heyecanın yollarda da hissedilebilmesi için yeni nesil yarış lastiklerini piyasaya sürdü.

Çevreci yarış lastiği

2006 yılından beri WTCC yarışlarının sponsoru ve lastik tedarikçisi olan YOKOHAMA 2010 yılından itibaren yarış lastiği kavramına yeni bir bakış açısı getirdi. Son iki yıldır yarışlarda YOKOHAMA’nın gelişmiş bir çevre performansı sunan ECO yarış lastikleri kullanılıyor. Yeni geliştirilen ECO yarış lastiğinde, daha önce kullanılan aromatik yağların yerine Portakal Yağı gibi doğal maddeler kullanılarak yağ ve kauçuk karışımı revize edildi. Portakal Yağı, kauçuğun daha esnek olmasını sağlayarak kuru zemin üzerindeki manevra ve kavrama performansını klasik tip lastiklerdekine kıyasla önemli ölçüde artırmakta ve çevresel etkileri azaltmakta.

Yarış tutkunlarının aklına gelen ilk isim olan YOKOHAMA, hemen hemen tüm otomobil yarışları için geniş bir lastik yelpazesi sunuyor. Tüm ilgi alanlarındaki ihtiyaç ve beklentilere cevap verebilecek niteliklere sahip profesyonel ekipler tüm yıl boyunca sizi liderliğe taşıyacak yeni lastik tasarımlarını üretiyor ve test ediyor. Sadece profesyonellerin değil hız tutkunu kullanıcıların da ihtiyaçlarını karşılamak için üretilen YOKOHAMA lastikleri pistlerdeki güvenlik hissini yollarda da sunuyo.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.