Yeni Aveo Sedan da Euro NCAP’den 5 Yıldızın

Yeni Aveo Sedan da Euro NCAP’den 5 Yıldızın Sahibi Oldu…! (27 Ekim 2011)
Yeni Chevrolet Aveo Sedan, Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız alarak güvenlikte liderliğini kanıtladı.
Chevrolet yeni Aveo Hatchback’in yanı sıra yeni Aveo Sedan da, standart olarak sunulan güvenlik özellikleri ile güvenlikte “sınıfının en iyi otomobili” olma özelliğini sürdürüyor.

Standart 8 hava yastığı,Standart Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), Standart Yokuşta Kalkış Desteği, Standart ABS+EBD Destekli Fren Sistemi, Standart Elektronik Çekiş Kontrolü (TC), Standart Hız Sabitleme Özelliği, yekpare şasi yapısı ile sınıfının en sağlam gövde yapısına sahip.

Tamamıyla yenilenmiş iddialı dinamik tasarıma, sportif sürüş deneyimi yaşatacak pekçok yeni teknolojik öğelere sahip Chevrolet yeni Aveo’nun Hatchback ve Sedan modelleri, zorluk derecesi arttırılmış Euro NCAP güvenlik testinden en yüksek değerlendirme olan 5 yıldızı da alarak sınıfının en güvenli otomobili olduğunu kanıtladı.

Geliştirilmiş yol tutuş ve sessiz sürüş özellikleri ile donatılmış yeni Aveo Hatchback ve Sedan modelleri; üstün güvenlik özellikleri ile çarpıcı tasarım ayrıntılarını bir araya getiriyor. Verimli yakıt kullanımı sunan Chevrolet yeni Aveo modelleri ile, son derece rekabetçi olan küçük otomobil pazarında yakalanan başarı çıtasının yükseltilmesi hedefleniyor.

Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Chevrolet olarak geliştirdiğimiz bütün ürünlerde güvenlik, en önemli önceliklerimiz arasında yer almaktadır. 2011 yılında pazara sunduğumuz Chevrolet yeni Aveo Hatchback’ten sonra, yeni Aveo Sedan da zorlu Euro NCAP kriterlerini başarıyla geçerek, güvenlik alanında kendini 5 yıldızla ödüllendirdi. Chevrolet Aveo’nun özellikle yetişkin ve çocuk güvenliği alanındaki üstünlüğünü kanıtlamasından dolayı gurur duyuyoruz. İleri güvenlik teknolojileri konularındaki çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

En üstün güvenlik özellikleri tüm Chevrolet yeni Aveo modellerinde standart olarak sunuluyor. Tüm modellerde 8 hava yastığı (sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları), Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), Yokuşta Kalkış Desteği, ABS+EBD Destekli Fren Sistemi, Elektronik Çekiş Kontrolü (TC), Hız Sabitleme Özelliği, ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı sistemleri ve yolunuzu aydınlatması için belirlenen bir süre boyunca açık kalabilen follow-me-home (eve kadar takip et) far sistemi de standart olarak sunuluyor. Üstelik yeni Chevrolet Aveo, yekpare şasi yapısı ile sınıfının en sağlam gövde yapısına sahip otomobili olma özelliğini taşıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.