Yeni nesil Bridgestone

“Run Flat Tyre” (RFT- Patlak Yol Alan Lastik) teknolojisini ilk kez 1980’li yıllarda geliştiren Bridgestone, 3. Nesil RFT teknolojisinin ilk ürünü olan performans odaklı Bridgestone POTENZA S001 RFT’yi müşterilerinin beğenisine sundu.

Önceki RFT lastiklerde lastik yumuşaklığının karşısındaki en büyük engel hareket halinde lastikte yaşanan ısı artışıydı. Bridgestone, 3. Nesil RFT ile geliştirdiği Nano Pro-Tech™ ve Cooling Fin teknolojileriyle bu problemi çözdü. Bu sayede 3. Nesil Bridgestone RFT lastikleri kullanan otomobil sahipleri de standart lastiklerdeki yumuşaklık ve konfora kavuştu.

Ayrıca daha önce RFT lastikleri tercih etmeyen standart lastik kullanıcıları da elde edilen konfor ve güven nedeniyle 3. Nesil RFT lastiklere yöneliyor ve böylece patlak yol alan lastik kullanımının hızla artması bekleniyor.

Standart lastik kullanıcıları, araçlarında Lastik Basınç İzleme Sistemi (TPMS) ve buna uyumlu jantlar kullanarak kolaylıkla 3. Nesil RFT teknolojisinden faydalanabiliyor. Bridgestone, Potenza S001 RFT ile ebat gamı dahilindeki tüm araçlara RFT teknolojisini sunarak patlak lastik problemine son veriyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.