Yeni nesil Ford Focus ile çarpışma testi

ABD ve Almanya’da çalışan Ford güvenlik mühendisleri, yeni Ford Focus’un birer inovasyon niteliğindeki yeni güvenlik teknolojilerinin herhangi bir çarpışma halinde yolcuları korumaktaki etkinliğini kanıtlamak amacıyla, sanal dünyada ve gerçek hayatta 12 binden fazla çarpışma testi gerçekleştirdiler.

Bütün dünyada bu yıl içinde satışa sunulacak olan yeni Ford Focus, yolcuların güvenliği ve bütün araç açısından bilgisayar simülasyonlarıyla kapsamlı bir test programına tabii tutuluyor. Bilgisayar simülasyonlarının çok gerçekçi bir şekilde yapılabilmesi sayesinde fiziksel çarpışma testlerinin sayısı ise önemli ölçüde azaltıldı.

Ford Focus’un global güvenlik standartlarına uygun bir şekilde geliştirilmesi, çarpışmalarda yolcuları koruyan önlemlerin performansını artırdı. Ford’un güvenlik ekibi, dünya çapında ortak bir çalışma yürüterek avantajlı bir başlangıç yaptı ve yeni Focus’un dünyanın her yerindeki karmaşık güvenlik düzenlemeleri ağına uyum sağlaması veya bunların ötesine geçmesinde bunun büyük faydası görüldü.

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.