Yeni yıldızıyla Cenevre’de Huyundai İ40

Hyundai i40, markanın Avrupa Pazarı için özel olarak hazırlamış olduğu ilk D Segmenti otomobili. Otomobilin motor seçenekleri, teknolojisi ve donanım seviyesi tamamen Avrupa Pazarı’na uygun olarak geliştirildi. Cenevre’de ilk olarak station versiyonu sergilenecek otomobilin sedan versiyonu ise yılın son çeyreğine doğru satışa çıkacak.

Hyundai’nin en güncel modeli olan i40, Almanya Rüsselsheim’daki Ar-Ge merkezinde geliştirildi. Akıcı Hyundai tasarımına sahip i40, markanın karakteristik altıgen ön dizaynını taşıyor ve bu tasarımı mücevher görünümündeki farlar tamamlıyor. Ön kısımdaki karakteristik çizgiler, akıcı tasarım ile arka kısma kadar uzanarak i40’a göz alıcı bir görünüm kazandırıyor.

Hyundai’nin “Herkes İçin Ulaşılabilir Premium Otomobiller” söylemini doğrular şekilde i40’ın sınıfının çok üzerindeki donanım seviyesi, D Segmentine yeni bir boyut kazandırıyor. Elektrik kontrollü ve ısıtmalı koltuklar, Hyundai i40’da hem ön hem de arka koltuklarda bulunuyor. Isıtmalı direksiyon ve otomatik ön cam buğu çözücüsü ise i40’ın D segmentine kazandırdığı yeni donanımlar.

Modern Premium konsepti, i40’ın motor seçeneklerinde de göze çarpıyor. 1.7 litrelik dizel motor, kilometre başına 113 gramlık karbondioksit gazı salınımı ile sınıfının en çevreci motoru ünvanını hak ediyor. i40’da aynı zamanda 1.6 litrelik benzinli motor seçeneğide sunuluyor. GDI teknolojisine sahip benzinli motor da düşük tüketim değerleri ile dikkat çekiyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.