Yola güvenli çıkmak isteyenlerin sitesi yenilendi

Sitede yer alan ‘Güvenli Yolculuk Rehberi’ bölümünde bulunan ‘Güvenli Sürüş’ videoları bu teknikleri izleyerek öğrenmek isteyenler için bilgi sağlarken ‘Yola Güvenli Çıkmanın Sırları’ başlığında ise projenin temel 8 kuralı hatırlatılıyor. Bu bölümde ayrıca can ve sürüş güvenliğinde lastiğin önemini aktaran bilgiler de yer alıyor.

www.yolunhepacik.org adresinde öğrenilen bilgileri ölçmeyi sağlayan sürüş testi ise her hafta 10 kişiye Bridgestone Basınç ve Diş Derinliği Ölçüm Cihazı kazanma fırsatı sunuyor.

Bridgestone bu sosyal sorumluluk projesi ile sürücüler kadar geleceğin sürücülerini yani çocukları da bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirdi. Bridgestone tarafından Şişli Belediyesi Bilim Merkezi’nde oluşturulan uygulamalı eğitim alanında 2010 – 2011 eğitim öğretim yılı boyunca çocuklara trafikte güvenliğe yönelik bilgiler, eğlenceli ve interaktif bir şekilde aktarıldı. Alanı gezen çocuklar, aldıkları bilgileri kendilerine verilen oyun kartları ile pekiştirme fırsatı buldu. Ayrıca yine eğitim alanında bu projeye özel olarak sergilenen “Can’lı Araba” isimli tiyatro oyunu da çocuklara eğlenerek bu bilgilere sahip olma fırsatı sundu.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.