Yüksek teknolojinin yücelttiği şık çizgiler

Yeni 308 CC’nin tasarımı Peugeot Markası’nın yeni stil kodlarını incelikle içeriyor. Boyutları değişmemiş olmasına rağmen yeni çizgiler 308 CC’nin atletik hatlarını ön plana çıkarıyor ve geniş bir görünüm sağlıyor. Aracın ön bölümündeki panjur tasarımı yeniden yorumlanırken şık ve zengin bir stil sunuyor.

Otomobilin görsel olarak genişliğine katkıda bulunan ön tampon alt bölümü, bumerang şeklinde tasarlanan çift fonksiyonlu (gündüz ve park farları) yeni farları içeriyor. Sis farlarının yuvalarıyla uyumlu bir şekilde yer alan bu farlar, LED’lerle hem Yeni Peugeot 308 CC’de kullanılan üst düzey teknolojiyi simgeliyor hem de gerek gündüz gerekse gece kullanımında özgün bir görsel imza oluşturuyor. Sürüşe duyarlı yönlendirmeli Xenon farlar ile modern ve teknolojik bir stile kavuşuyor.

Akıcı ve son derece karakteristik bir ön tasarıma sahip olan Yeni Peugeot 308 CC’de markanın logosu kaputun ucunda “V” şeklinde krom çerçeveli yeni bir siyah parlak fon üzerinde yerini alıyor.

308 CC’de, yeni arka stilin gücü otomobile geniş bir görünüm kazandırıyor. Bu genişlik rüzgar siperinin altındaki bagaj kapağını boydan boya geçen içbükey hareket, plakayı çerçeveleyen krom çıta ve alt bölümde yer alan hava difüzörü ile vurgulanıyor. Her iki uca yerleştirilen ve çamurlukların üzerine taşan yakut renginde LED’li arka stop lambaları 308 CC’ye özgün ve göz alıcı bir görsel kimlik kazandırıyor.

Akıcı ve prestijli bir iç mekan

Stilistler, 308 CC’nin iç hacminin azami bir şekilde değerlendirmesine önem verdiler. İç bölümde bir Grand Tourism imajını yansıtan entegre kafalıklı dört koltuğun şıklığı ve torpido panelinin farklı renklerde komple deri giydirme stili fark yaratıyor. Bu seçkin çizim, öndeki yolcuların ensesi seviyesine bir sıcak hava dağıtıcısı (Airwave) yerleştirmek suretiyle koltukların daha da rahat olmasını sağlıyor. Cabriolet kullanma keyfi böylece daha da uzatılmış, mevsim kavramının dışına taşınmış oluyor. Standart olarak sunulan elektrikli ve ısıtmalı ön koltuklar, çift bölgeli otomatik klima, rüzgar önleyici windstop ile sürücü ve yolcuların daha konforlu seyahat etmelerine olanak tanınıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.