83. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda

Peugeot, 83. Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki standında ürün atağının başlıca kozlarını vitrine çıkarıyor. Ürün gamında yükseliş stratejisini sürdüren Peugeot, 2008 ile olay yaratacak, iddialı bir 208 ailesi sergileyecek ve Onyx ile ilham yönünden zenginliğini kanıtlayacak. Peugeot aynı zamanda Dizel HYbrid4 ürün arzı, 2008 HYbrid Air ve 208 HYbrid FE projesi ile teknoloji ve çevre alanındaki üstünlüğünü sürdürüyor.

Peugeot’nun Cenevre’deki 2 700 m2’lik standında 31 adet seri üretim ve konsept model sergilenecek. Fuarı ziyaret etmesi beklenen 700 000 ziyaretçi, 2008’e ayrılan bölümde Peugeot’nun yeni SUV modelinin lansman gamını temsil eden en az 7 farklı aracı inceleme şansı bulacaklar.

Peugeot 2008 : Dünya pazarlarında büyük hedefleri olan bir SUV

Avrupa’da, Çin’de ve Latin Amerika’da, Peugeot’nun yeni kompakt SUV modeli 2008’i yaratmak için birlikte çalışan mühendisler ve tasarımcılar, Marka’nın şehir modelleri yaratma konusundaki uzmanlığını ve şimdiden 440 000 adedin üzerinde satılan 3008’in başarısının gösterdiği gibi, SUV dünyasındaki genel kabul gören bilgi birikimini bir araya getirdiler.

B segmentinde yepyeni bir otomobil arzı oluşturan 2008, Peugeot’nun 2012’de yeniden hızlanan uluslararası büyüme dinamiğine katkıda bulunarak, üç kıtada yeni müşteriler fethetmeyi amaçlıyor.

2008 kompakt (4,16 m), seçkin ve güçlü tasarımlı, şehre tutkun, fakat aynı zamanda şehirden kaçışları da seven, Sao Paulo veya Shanghai, Paris, Kuala Lumpur veya Moskova’daki genç kentlilere yönelik, otomobil keyfi ile çevreye saygıyı uzlaştıran, atak ve çok yönlü bir SUV.

Siluetinin dinamizmi ile dikkat çeken 2008, kaputunun altında düşük tüketimli son nesil motor seçenekleri barındırıyor: e-HDi dizel ve 3-silindirli benzinli motorlarıyla, şehirli kompakt SUV Peugeot 98g/km’den başlayan CO2 emisyonlarıyla ayırt ediliyor.
2008 daha önce 208 müşterilerinin de beğenisini kazanan Peugeot’nun güçlü yönlerinin bir ifadesini oluşturuyor: Atletik tasarım, küçük direksiyon simidi ve göz hizasında konumlanan gösterge ekranı ile yeni sürüş deneyimi, referans sürüş özellikleri ile birleşen üst düzey konfor, malzeme ve detay işçilik kalitesi modelde bir arada sunuluyor.

2008, aracın SUV kimliğini vurgulayan, enerjik bakırsı bir turuncu renge sahip özel bir versiyon ile sunuluyor. Krom esaslı olarak tasarlanan koyu turuncu kasa rengi, Peugeot’nun yenilikçi renk ve malzemeler etrafında geliştirdiği özgün yansımalarla, müşterilere sunulacak “kişiselleştirme” ayrıcalığını ifade ediyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.