Araç içinde mikroplara dikkat!

Ziebart, yaz ve tatil dönemi sonrası araç içinde oluşan kir ve mikroplardan kurtulmak isteyenleri Eylül ayında Ziebart istasyonlarına bekliyor. Özellikle yaz aylarında havada uçuşan toz ve polenler, seyahat sırasında yenen yiyeceklerden dökülenler, taşıdığımız eşyalarla gelen kum, toprak ve kirler otomobilinizde detaylı bir temizlik ihtiyacı doğuruyor. Ayrıca sıcak havalarda bilinçsizce kullanılan klimalar (havalandırma kanalları içindeki nemin kurumasına fırsat vermeden havalandırma sisteminin kapatılması) nedeniyle nemli kalan hava kanallarında, bakteri, virüs ve mantarlar çok daha hızlı ürüyorlar. Klimayı tekrar çalıştırdığınızda ise bu bakteri, virüs ve mantarlar aracın içine yayılıyor ve araç içindekiler bu zararlıları soluyorlar. Bu da alerji ve hastalıklara neden oluyor.

Yaz aylarında çoğalan ve sağlığımızı tehdit eden mikropları Ziebart Antibakteriyel Detaylı İç Temizlik Sistemi, Ozonlama İşlemi ve Klima Dezenfeksiyonu ile yok ederek sürücü ve yolcuları koruma altına almak, sağlık açısından büyük önem taşıyor. Bu sebeple insan sağlığını risk altına alan ve bulaşıcı özellikte olan mikroplardan belirli aralıklarla profesyonelce uygulanan sistemlerle kurtulmak gerekiyor.

Araç içlerinde en sık rastlanan beş mikrop türü “Escherichia Coli, Fecal Coliform, Non Fecal Coliform, Listeria Monocytogenese ve Salmonella Choleras” olsa da gerçekte daha fazla zararlı bakteri çeşidi barındığı biliniyor. İnsan hayatını, özellikle de çocuklarınkini ciddi şekilde tehlikeye sokan bu mikroplar, ağır ishal, tifo, menenjit, deri ve mukoza lokalizasyonları gibi rahatsızlıklara yol açıyor. Özellikle çocuklar, alerjik bünyeliler, astım hastaları, bebekler, yaşlılar, hamileler, ilaç veya hastalık nedeniyle bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde hassasiyet artıyor. Uzun yıllar araç içi mikroplarla ilgili Ar-Ge çalışmaları yürüterek kendi antibakteriyel dezenfeksiyon sistemini geliştiren Ziebart, bu yolla tüm zararlı organizmaların yüzde 99,9’unu kalıcı olarak yok ediyor.
Böylece tatil dönüşü, okul öncesi hem çocuklarımız hem de biz sağlıklı ve temiz otomobillere kavuşuyoruz.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.