Ford
Avrupa’da ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda

Ford Cenevre Otomobil Fuarı’nda Yeni EcoSport’un Avrupa versiyonunu sergilerken; ürün odaklı dönüşümü de gerçekleştiriyor. Kompakt ve çevik SUV geniş mekân, modern tasarım ve akılı teknolojiler sunuyor.
Yeni EcoSport Avrupa’da; aralarında sınıfında lider yakıt verimliliğini sağlaması beklenen ve Yılın Uluslararası Motoru seçilen 125 PS 1.0 litre EcoBoost benzinli motor, 110 PS 1.5 litre benzinli motor ve 90 PS 1.5 litre dizel seçeneğinin de yer aldığı bir motor gamı ile sunulacak.
Ford’un genişleyen Avrupa SUV yelpazesi, kısa bir süre önce piyasaya sürülmüş olan Yeni Kuga’yı da içeriyor. 2013 yılı sonunda Kuga’yı izlemesi beklenen yeni EcoSport’u da yeni nesil Ford Edge izleyecek.

Ford, 2013 Cenevre Otomobil Fuarı’nda, şirketin ürün odaklı dönüşümünün bir parçası olarak, giderek büyüyen SUV serisine katkıda bulunan Yeni EcoSport’un Avrupa versiyonunu tanıttı.

Ford’un küresel B segmenti platformunda üretilen kompakt EcoSport, küçük bir aile aracının getirdiği ataklığın ve yakıt tasarrufunun yanı sıra SUV’un esnekliğini, ferahlığını, yüksek sürüş pozisyonunu ve her yere gidebilme cazibesini sunacak.

Ford, önümüzdeki altı yıl içerisinde Avrupa’da bir milyonun üzerinde SUV satma planıyla, kendisine ait SUV mirasına katkıda bulunarak genişlerken EcoSport kısa bir süre önce piyasaya sürülmüş olan Ford Kuga’ya katılıyor. Ford aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde ve diğer pazarlarda popüler, daha büyük ve daha rağbet gören bir SUV modeli olan yeni nesil Ford Edge’i de Avrupa’ya getirmeyi planlıyor. EcoSport Avrupa’da, aralarında sınıfında lider yakıt verimliliğini sağlaması beklenen ve Yılın Uluslararası Motoru seçilen 125 PS 1.0 litre EcoBoost benzinli motor, 110 PS 1.5 litre benzinli motor ve 90 PS 1.5 litre dizel motorun da yer aldığı bir motor gamı sunacak.
EcoSport’un program başmühendisi Nick FitzGerald, “Avrupa için tamamen yeni olan Ford EcoSport son derece ekonomik, esnek ve zarif. Yeni, çok işlevli kompakt bir araç olan B-MAX, en çok satan Fiesta ve yepyeni Tourneo Courier’in yanı sıra, geniş kapsamlı küçük araç serisini tamamlayacak” diyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.